Tři krutá semifinále pro český tenis. Všechny hráčky zápasy prohrály

Jedna medaile je jistá

Tři krutá semifinále pro český tenis. Všechny hráčky zápasy prohrályAKTUALIZOVÁNO 1
Tereza Vilímová

Tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká na olympiádě v Riu nezopakují finálovou účast ve čtyřhře z minulých her v Londýně. Obhájkyně deblového stříbra v semifinále promarnily proti švýcarské dvojici Timea Bacsinszká, Martina Hingisová v druhém setu při svém servisu dva mečboly a prohrály 7:5, 6:7 a 2:6.

Stejně tak svá semifinálová utkání nezvládla Petra Kvitová, která za hodinu a 54 minut podlehla Portoričance Mónice Puigové 4:6, 6:1 a 3:6, když doplatila na tři ztracená podání ve třetím setu. O zlato nebude hrát ani Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou, český pár v semifinále čtyřhry podlehl Ruskám Makarovové s Vesninovou 6:7, 4:6.

Kritický okamžik páru Hlaváčková Hradecká nastal za stavu 5:4 v druhé sadě, kdy při druhém českém mečbolu rodačka z Košic s českými kořeny Hingisová trefila Hlaváčkovou volejem do oka. Otřesená tenistka se sice po dlouhém ošetření vrátila zpět do hry, ale český pár od té doby získal jen tři gamy.

„Docela to neseme těžce. Myslím si, že to muselo být někde napsané. Způsob, jakým jsme to nedohrály nebo prohrály, to asi nikdo nevymyslí. Musíme se z toho oklepat,“ řekla Hlaváčková.

Hlaváčková s Hradeckou se v sobotu utkají o bronz v českém souboji s Lucií Šafářovou a Barborou Strýcovu, které v druhém semifinále podlehly Ruskám Jekatěrině Makarovové a Jeleně Vesninové. „Je to dost krutý zápas. Obě jsme chtěly s Luckou ten nejcennější kov, který nemáme, tak holt to bude ten druhej (bronz). Snad ho vybojujeme. Minimálně zůstane v Česku a někdo z nás bude bramborový, takový je sport,“ řekla Hlaváčková.