1 úrokové sazby

Americký Fed zvýšil základní sazbu o čtvrt procentního bodu

, NOVÉ

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 0,75-1,00 procenta. Ke druhému zpřísnění měnové politiky za tři měsíce ji přiměl růst inflace a pokračující silné zvyšování zaměstnanosti.

Měnový výbor po svém dvoudenním zasedání také uvedl, že další zvyšování sazeb bude „postupné“. To podle agentury Reuters potvrzuje dosavadní záměr zvýšit v letošním roce tuto sazbu celkem třikrát.

Investoři podle Reuters odhadovali pravděpodobnost čtvrtprocentního zvýšení sazby, která určuje rozpětí úroků z jednodenních mezibankovních úvěrů, na 95 procent. Pozornost finančních trhů se nyní zaměří na to, jak se činitelé Fedu vyjádří k tempu budoucího zvyšování sazeb.

Krátce po zasedání vystoupí se svým komentářem šéfka Fedu Janet Yellenová.

,

Hesla:

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.