Klaus: Jestli bude kandidovat Halík, asi se vrátím

Další prezidentské volby čekají Česko sice až v roce 2018, už teď ale začínají vzbuzovat první kolo emocí. Poté, co se začalo spekulovat o případné kandidatuře kněze a profesora Tomáše Halíka, ozvala se nyní předcházející hlava státu. Václav Klaus pro TV Barrandov řekl, že pokud by kandidoval Halík, bude se muset on – Klaus – vrátit.

"Já už se do toho moc plést nebudu. Já pouze musím říci, že kdyby náhodou se rozhodl kandidovat pan Halík a nebyl dostatečně silný protikandidát, tak to bych do toho prezidentského souboje asi ještě jednou v životě vstoupil," řekl Klaus v rozhovoru pro TV Barrandov a on-line deník TÝDEN.CZ.

Halík sice svoji kandidaturu v podstatě vylučuje, ale stále si nechává otevřená vrátka. Třeba prý pro případ, že by kandidoval Zdeněk Škromach. A Halík funguje jako červený hadr pro změnu na Klause. Klaus s Halíkem si už léta nemohou přijít na jméno.

"Až na rozhodujících místech bude méně Klausů a více Františků, bude na světě lépe," uvedl například před pár měsíci Halík.

"Mezi Koniášem a Halíkem vidím rozdíl pouhých tří století (a pravděpodobně skutečnou víru v prvním případě a pouhou mediální ekvilibristiku ve druhém)," napsal kdysi bývalý prezident o Halíkovi, když se Klaus zastával bývalého šéfa Akce D.O.S.T. Ladislava Bátory.

Přejít na diskusi