Architekt, právník, studentka... Oběti byly často mladé

Mezi mrtvými je řada cizinců

Architekt, právník, studentka... Oběti byly často mladéAKTUALIZOVÁNO
Mezi oběťmi je i 23letá studentka z Kalifornie Foto: Repro: Twitter: CBS4 Indy
3
Svět
Echo24
Sdílet:

Francouzský právník, německý architekt, dvě Tunisanky, Američanka nebo Brit pracující pro rockovou kapelu. Teroristické útoky v Paříži z pátečního večera, které ochromily zemi, si vyžádaly zatím 129 obětí z nejméně devíti různých zemí. Další stovka lidí leží v nemocnicích ve vážném stavu. Lidé z nejrůznějších zemí světa se obávají o své příbuzné, kteří měli být v době útoků v Paříži a neodpovídají.

Do nedělního večera se podařilo identifikovat 109 obětí teroristického útoku, který zorganizovala skupina známá jako Islámský stát. Podle francouzského premiéra Manuela Vallse ovšem úřadům ještě nějaký čas potrvá, než identifikují zbývajících dvacet zabitých. Nově identifikovaní tak rozšíří seznam původních odhalených obětí.

,,Musíme být připraveni i na britské oběti,“ řekl premiér Velké Británie David Cameron ve svém projevu druhý den po útocích. O několik hodin později se jeho předpověď potvrdila, když francouzské úřady identifikovaly mezi obětmi jednoho Brita jménem Nick Alexander, který pracoval pro rockovou kapelu. Jeho známí se po něm začali shánět a obávat se nejhoršího již několik hodin před oficiálním oznámením.

Téměř 24 hodin po útocích francouzské úřady zveřejnily jména čtyř obětí. Je mezi nimi francouzský 26letý právník, sestry z Tunisu, které přijely na oslavu narozenin své známé, německý architekt, jedna Američanka a Brit, který pracoval pro kapelu Eagles of Death Metal a Španěl z Madridu. Identifikace osob je zpomalená kvůli panice a chaosu, který po událostech nastal a ve kterém část lidí přišla o své doklady.

Německý architekt, který v metropoli pracoval pro autora známého londýnského mrakodrapu Shard, přišel o život, když do kambodžské restaurace, kde večeřel, vtrhl jeden z atentátníků a začal střílet z kalašnikova. Mexičan a Ir, kteří s ním večeřeli, vyvázli jen se zraněními.

Na návštěvu rockového koncertu doplatil i William Decherf. Francouzský novinář píšící pro hudební magazín InRocks se kvůli článku pro svého zaměstnavatele vypravil na koncert do klubu Bataclan. Na koncertě americké kapely se ovšem stal jednou z obětí.

Teroristické útoky nepřežila ani 23letá americká studentka, která byla v Paříži na výměnném programu. Stejně jako rocková kapela Eagles of Death metal pocházela z Kalifornie.

Řádění teroristů nepřežil ani původem portugalský občan Manuel Dias. Ten se společně se svou ženou do Francie přestěhoval už před 45 lety. Ve své nové vlasti dokonce založil rodinu a chystal se na brzkou svatbu jednoho ze svých synů.

Obětí útoku se staly i dvě tuniské sestry Halima a Houda Saadiovi. Dívky bydleli ve Francii se svým starším bratrem. V pátek večer si všichni vyrazili do kambodžské restaurace, kde ja zastihla střelba. Obě dívky zranění podlehly, jejich bratr přežil.

Kromě zmíněných osob v sérii neštěstí zahynul také jeden Švéd, nejméně dva Belgičané a dva Rumuni. Většina výše jmenovaných přišla o život v útoku na koncertní klub Bataclan, kde přišlo o život přes 80 lidí. Jiní zemřeli na zahrádce kambodžské restaurace.

U fotbalového stadionu Stade de France, kde přišli o život tři atentátníci a jeden civilista, policie civilistu identifikovala jako 63letého Portugalce, který v Paříži dlouhodobě žil.

Pařížské nemocnice přijaly po pátečních atentátech k ošetření 300 osob. Útoky spáchané na několika místech nepřežilo 129 lidí. Skoro stovka pak utrpěla vážná zranění a jsou v ohrožení na životě. Bilance osob přijatých k ošetření zahrnuje také 43 příbuzných nebo blízkých obětí. Utrpěli šok a byli v takovém stavu, že bylo nutné je ošetřit.

Čtěte také: Teror v Paříži: 127 zavražděných. Jeden útočník přišel v říjnu přes Řecko

Jeden útočník byl Syřan a přišel jako uprchlík z Řecka

‚Těm zabijákům je třeba se postavit.‘ Praha cítí s Paříží

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články