NOVÉ

U Hradu zostřili opatření proti terorismu. Turisty chrání betonové zátarasy

,

Ochrana před útoky autem

Témata: , ,

Fronty lidí čekajících na vstup do areálu Pražského hradu jsou nově chráněny betonovými zátarasy, které nechala instalovat policie. Bariéry souvisejí s obavou z terorismu a mají zabránit případnému najetí auta do fronty návštěvníků Hradu.

Po zavedení bezpečnostních kontrol v létě 2016 se u vstupů do areálu Pražského hradu začaly tvořit fronty, z nichž ty největší bývají u vstupu na I. nádvoří a od Prašného mostu. Právě fronta v ulici U Prašného mostu pak často dosahuje až k frekventované křižovatce ulic Jelení, U Prašného mostu a Mariánské hradby. 

Policie se proto v reakci na útoky v Evropě, kdy teroristé s oblibou najíždějí do davů lidí, rozhodla turisty preventivně před případným automobilovým útokem ochránit. Na místech, kde fronty návštěvníků Hradu dosahují až k silnicím, nechala nainstalovat betonové bezpečnostní zátarasy. 

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček pro Echo24 potvrdil, že jde o součást zvýšených bezpečnostních opatření, která provádí Policie ČR a pražský magistrát. „Technické prostředky byly v okolí Pražského hradu instalovány na žádost Policie ČR, po konzultaci s Kanceláří prezidenta republiky. Slouží k ochraně obyvatel a návštěvníků hlavního města a budou zde, dokud to bude nutné.“ dodal.  

 

Čtěte také: Nedobytný Hrad. Opět fronty na 40 minut

Za vyvěšení trenýrek nad Hradem dostali umělci podmínky

 

 

Přejít na diskusi