NOVÉ

Babiš jezdí po hospodách, ministerstvo řídí z mobilu a náměstci makaj

Pracovní vytížení ministra

Témata:

Šéf ANO a ministr financí Andrej Babiš v úřadu v posledních týdnech asi moc nepobývá, zato velkou část času věnuje kontaktní předvolební kampani, po školách, ale často také po hospodách. Ministr to přiznává na svém Facebooku s tím, že chodit mezi lidi nepřestane a ministerstvo zvládne řídit z mobilu a přes náměstky, kteří „rychle makaj“.

Nad neustálou Babišovou kampaní v terénu se pozastavil například čtenář pod jménem Petr Vytrhlík, který se ministra ptal, kdy pracuje, že má čas dělat neustálou kampaň, poté, když viděl video, jak Babiš v jednom dni objel sedm hospod a povídal si s jejich majiteli.

„Tak Petře zaprvé,“ vzkazuje Babiš čtenáři s tím, že „chodit mezi lidi, řešit s nimi jejich problémy a ptát se na jejich názory rozhodně nepřestanu, přece pro ně tu politiku dělám… Šéf ANO nebude prý sedět čtyři roky ukrytý ve sněmovně, aby před volbami párkrát zamával z balkónu a vyfotil se na billboardy.

Jak může při neustále kampani řídit svůj úřad, vysvětlil vzápětí. „A zadruhé: máme rok 2017, takže když jsem v terénu, řídím kolegy po mailu a telefonu. Postavil jsem tým náměstků, který maká rychle a efektivně. Stejně ale já sám teď pracuju 18 hodin denně, včetně víkendů. Takže se fakt neflákám,“ popsal Babiš svůj pracovní režim na Facebooku. 

V těchto dnech objíždí ministr financí severní Moravu, kde se například fotil a diskutoval se studenty Vysoké školy báňské. V Karviné cestou do hospody zase potkal pána, 88letého důchodce, který musí dávat většinu svého důchodu na nájem v jednom z bývalých bytů OKD, které, jak připomíná, zprivatizoval Zdeněk Bakala. „Pan Bakala se s premiérem Sobotkou na tomto regionu hodně podepsali,“ dodává Babiš ve svém komentáři.

Přejít na diskusi