1

Ukrajinský prezident nevyloučil referendum o jednotě Ukrajiny

Úřadující ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov nevyloučil referendum o jednotě Ukrajiny. Je přesvědčen, že by se v něm většina Ukrajinců vyjádřila pro nerozdělování země. Hlasování by se mohlo konat společně s prezidentskými volbami, které se uskuteční 25. května, citovala Turčynova agentura Reuters. 

,,Nejsme proti konání referenda. Naopak jsem přesvědčený, že většina Ukrajinců v něm bude hlasovat pro demokratickou a jednotnou Ukrajinu," prohlásil údajně Turčynov. Ukrajinci jsou podle něj připraveni čelit "agresorovi, který porušuje územní celistvost" jejich země.

Prezident dodal, že protiteroristická operace zaměřená na prorusky orientované ozbrojence, kteří obsadili úřady na východu země, začne brzy a jejím cílem bude stabilizace regionu.

Turčynov v neděli večer zdůraznil, že kyjevské úřady nepřipustí opakování krymského scénáře.

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.