NOVÉ

Učitelé v Německu varují školačky před muslimskými imigranty

Uprchlická krize

Témata: , ,

Sdružení učitelů v německé spolkové zemi Sasko-Anhaltsko je kritizováno za to, že nabádá dívky, aby si držely odstup od uprchlíků, protože jim prý hrozí nebezpečí od mužů – muslimů. Měly by prý odolat pokušení „povrchního sexuálního dobrodružství s často atraktivními muslimskými muži“. Německým politikům se to ale nelíbí a učitele obviňují ze šíření strachu.

Článek, který vydal magazín Asociace filologů Saska-Anhaltska, zvedl vlnu nevole německých politiků. Doporučuje učitelům odrazovat dívky od vztahů s muslimskými imigranty. Prý i nevinná konverzace v MHD, nebo v supermarketech může vést k sexuálnímu napadení.

O uprchlících píší autoři článku Jürgen Mannke a Iris Seltmann-Kuke jako o mladých, silných, většinou muslimských a často nevzdělaných mužích, kteří přicházejí do země pod „pochybnými záminkami“.

S kritickými reakcemi přišli místní politici. Zemský ministr školství Stephan Dorgerloh v rozhovoru pro deník Mitteldeutsche Zeitung obvinil asociaci z šíření polopravd a zesilování fám. Místní šéfka Zelených Claudia Dalbertová řekla, že článek přiživuje předsudky a podporuje krajní pravici.

Německá rozhlasová stanice Deutsche Welle upozorňuje, že strach a odpor k uprchlíkům se v rámci Německa projevuje především ve východoněmeckých spolkových zemích. K těm patří i Sasko-Anhaltsko.

Čtěte také: Německo už víc uprchlíků nezvládne, přiznal ministr

Čtěte také: Polovina Němců souhlasí s Pegidou: ‚Média lidem lžou‘

Přejít na diskusi