NOVÉ

Nový iPhone bude nejdražší v historii. Má stát přes 32 000 korun

,

iPhone 8, nebo iPhone X?

Témata: ,

Cena nového modelu od Apple iPhone 8 má být nejvyšší v historii. iPhone 8 by měl v Spojených státech v základní verzi stát 1000 dolarů, v Česku by se tedy cena s daní vyšplhala nad 32 000 korun.

Čekání na nové modely iPhone 7s a iPhone 7s Plus je možná zbytečné. Podle posledních spekulací americký gigant Apple tradičně v září tohoto roku představí rovnou iPhone 8. O ceně nového očekávaného iPhonu informoval například server digit.in a řada dalších specializovaných médií.

Jeho vysoká cena má být odrazem nových technologií, zakřiveného OLED displeje a bezdrátového nabíjení v dosahu několika metrů od zdroje.

Jedním z důvodů, že Apple nevydá iPhony řady 7s, ale skočí rovnou k revoluční „osmičce“, může být výročí deseti let od vydání prvního iPhonu, které spadá na tento rok.

Spekuluje se také o tom, že nová řada nebude označena číslem 8, ale ponese název iPhone X. Nový model by měl přijít o všechna fyzická tlačítka, zmizet by měl i pro iPhone typický home button.

Poslední model iPhone 7 Plus s pamětí 256 GB Jet Black ve Spojených státech stojí 969 dolarů a u nás je k sehnání za 31 390 Kč. Stále ale jde o nejdražší verzi. Pokud by cena 1000 dolarů platila pro základní model, ceny dalších verzí budou ještě vyšší.

Čtěte také: Nechal si ukrást hacknutý mobil, pak natočil film ze zlodějova života

Přejít na diskusi