2 Výlet za fotbalem, nebo korupce?

Jak si pojistit dotaci? Pelta pozval zastupitele do Amsterdamu

NOVÉ

Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace a vlastník FK Jablonec, čelí nařčení, že zaplatil předním představitelům Libereckého kraje výlet na fotbalový zápas do Amsterdamu. Stalo se tak přitom jen několik dní před hlasováním krajského Zastupitelstva o navýšení dotací pro sport o 20 milionů korun. Informaci přineslo Centrum nezávislé investigace (CNI).

Redaktoři Centra nezávislé investigace zjistili, že fotbalový boss Pelta zaplatil kompletně celý dvoudenní výlet do Amsterdamu vysoce postaveným politikům Libereckého kraje. Objednal pro ně dokonce speciální charterový let. „Naše společnost většinou do Amsterdamu nelétá, někdo si let musel speciálně objednat,“ vysvětlila pracovnice firmy Travel Service.

S fotbalovým bossem letěli podle zjištění CNI a libereckého Krajského protikorupčního pracoviště soukromým letem například náměstek libereckého hejtmana Miroslav Pieter (SLK), náměstkyně Lenka Kadlecová (ČSSD) s přítelem Radkem Polmou (ČSSD), krajský radní Vladimír Mastník(SLK), šéf jablonecké TOP 09 Petr Roubíček nebo předseda finančního výboru Libereckého kraje Vladimír Richter (ODS)

Roubíček s Pietere následně pro CNI potvrdili, že Peltův fotbalový klub jim uhradil kromě letenek i ubytování. Později svou výpověď změnili a tvrdili, že si cestu hradili sami. Doklady však redakci CNI nepředložili. Ostatní politici se k zájezdu na zápas Ajax Amsterdam – FK Baumit Jablonec dne 20. srpna odmítli vyjádřit. Na dotazy nereagoval ani Pelta, ani jeho fotbalový klub Jablonec.

Na celý „výlet“ navíc padá stín podezření z korupce. Pelta s dalšími libereckými podnikateli Petrem Syrovátkou a Ludvíkem Karlem totiž jen čtrnáct dní před letem do Amsterdamu apeloval na Liberecký kraj, aby uvolnil více peněz na podporu sportu. O navýšení se bude hlasovat v úterý 25. srpna, tedy jen čtyři dny po příletu. Hlasování navíc navrhl jeden z účastníků zájezdu – náměstek Pieter.

Čtěte také:

Pelta a Křetínský u soudu: ‚Nemáme důkazy o korupci‘

Ostuda fotbalu. Auto darované vozíčkářům zabavili funkcionáři

Hesla: ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.