NOVÉ

Fotky jako důkaz. V Sýrii operují ruské pozemní jednotky, tvrdí ruští blogeři

,

Ruská intervence v Sýrii

Témata: ,

Skupina ruských blogerů tvrdí, že má důkaz přítomnosti ruských pozemních jednotek v Sýrii. Jejich tvrzení dokládají fotografiemi syrských vojáků s ruskými na sociálních sítích.

Není to poprvé, co někdo přišel s tím, že Rusové se do bojů v Sýrii po boku složek prezidenta Asada zapojují nejen ze vzduchu, ale i po zemi. Rusko to trvale odmítá. Skupina ruských blogerů zvaná „Conflict Intelligence Team“ (CIT) se snaží přítomnost ruských pozemních jednotek dokázat pomocí fotografií příslušníků syrských vládních sil s ruskými vojáky, které Syřané umístili na sociální sítě.

Blogeři ze skupiny CIT upozorňovali i na působení ruských pozemních jednotek na východě Ukrajiny, připomíná web německé rozhlasové stanice DW.

CIT se snaží dokázat působení ruských pozemních sil i prostřednictvím tanků, když pomocí způsobu lakování jednotlivých strojů srovnávají jejich podobu s těmi ruskými. Vychází při tom z předpokladu, že žádné dva tanky nemají shodné maskování.

„Věříme, že ruská společnost má právo znát úkoly ruských pozemních jednotek v Sýrii,“ píší blogeři s CIT. „Ruské orgány musí nést odpovědnost, jinak bychom mohli vidět opakování událostí na Ukrajině, kde byly zabity desítky nebo dokonce stovky ruských vojáků v nevyhlášené válce.“

Čtěte také: Rusko poslalo k Sýrii další válečnou loď

Čtěte také: VIDEO: Zde se žít nedá. Rusové ukázali záběry ze Sýrie

Čtěte také: Rusové nasadí na bojiště v Sýrii válečné roboty. Mají dobýt Allepo

Přejít na diskusi