1

Životní zklamání Billa Gatese: Neumím žádný cizí jazyk

, NOVÉ

Spoluzakladatel a šéf Microsoftu Bill Gates se během online rozhovoru na sociální síti Reddit svým fanouškům svěřil, že jeho největším životním zklamáním je, že se nikdy nenaučil žádný cizí jazyk.

„Připadám si stupidně, že neumím žádný cizí jazyk,“ odpověděl Gates jednomu ze svých obdivovatelů. „Na střední škole jsem se učil latinsky a řecky, což později pomohlo mému vyjadřování, ale chtěl bych umět francouzsky, arabsky nebo čínsky. Pořád doufám, že se jeden z těchto jazyků naučím. Asi francouzštinu. Ta je z nich nejjednodušší,“ napsal.

Gates se dokonce přiznal, že se pokoušel naučit cizí jazyk pomocí bezplatné internetové stránky Duolingo. Nestíhal ale cvičit. Svému kolegovi z branže Zuckerbergovi tak může jenom závidět. Ten loni v říjnu během návštěvy čínské univerzity světu poprvé ukázal, že se učí mandarínsky. Odborníci ale nadšení veřejnosti z jeho talentu mírnili, Zuckerberg totiž údajně mluvil jako sedmileté dítě, které má pusu plnou kuliček.

Čtěte více: Zuckerberg vymýšlí nová tlačítka pro Facebook, dislike však nechce

                  Ženy, nežádejte víc! Šéf Microsoftu má za rok 84 milionů dolarů 

,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.