POČASÍ

Po mrazech se opět oteplí. Má být až 5 stupňů nad nulou

, ,

DALŠÍ TÝDNY Mrazy poleví

Témata: , , ,

Po velmi studeném týdnu by se mělo po víkendu opět oteplit. Meteorologové v dalších čtyřech týdnech očekávají vyšší teploty, které by se mohly přes den vyšplhat až k pěti stupňům nad nulou. S odkazem na meteorology o tom v sobotu informovala ČTK.

Oteplení by mělo přijít po několika extrémně mrazivých dnech. Například v pátek ráno klesly teploty na Šumavě (Rokytská slať u Modravy) pod minus 35 stupňů Celsia. Jde zatím o nejstudenější noc této zimy v Česku. Na ostatních místech České republiky se teploty pohybovaly většinou od minus 16 do 18 stupňů. Nízké teploty ale přetrvávaly i v noci na sobotu.

Na zasněžených silnicích přibývají nehody

Na nízké teploty posledních dní dopláceli především motoristé prakticky na celém území ČR, poté co napadlo několik centimetrů sněhu.

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu by v noci na neděli mělo sněžení ustávat, v neděli by mělo být zataženo až oblačno s teplotami od nula do tří stupňů Celsia.

Ochlazení v posledních dnech přišlo po relativně teplých Vánocích. Během letošních svátků byly teploty podle meteorologů vůbec nejvyšší v posledních letech, místy se vyšplhaly až k 15 stupňům Celsia. Na dosavadní vysoké teploty dopláceli především majitelé skiareálů a milovníci zimních sportů, kde se nyní naplno mohly rozjet vleky.

Čtěte také: Nejteplejší Vánoce v historii. Teploty přesáhly 15 stupňů

Lyžařům se otevřely další sjezdovky. Leden má být ale teplý

Přejít na diskusi