1 David Bowie se prodává

Bowie byl loni v Británii nejprodávanějším umělcem

, NOVÉ,

Nejpopulárnějším hudebním umělcem byl loni v Británii již zesnulý David Bowie. Podle britského sdružení hudebního průmyslu v počtu prodaných nahrávek překonal taková esa, jako je anglická zpěvačka Adele nebo kanadský raper Drake.

Sdružení uvedlo, že se loni fyzicky prodalo, bylo staženo nebo streamováno 1,6 milionu Bowieho nahrávek. Více než alba jiných umělců se prodávaly jak starší nahrávky legendárního hudebníka, tak jeho poslední album Blackstar.

Bowie podlehl rakovině loni v lednu krátce po svých 69. narozeninách. Deska Blackstar vyšla jen krátce před jeho úmrtím.

Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI) již dříve uvedla, že Bowie byl loni po kanadském raperovi Drakeovi druhým nejprodávanějším umělcem na světě.

Čtěte také: Grammy ovládli Adele a David Bowie. Kožená nominaci neproměnila

,

Hesla:

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.