Dyslexie může být výhoda, tvrdí miliardář Branson

průkopník vesmírné turistiky

Dyslexie může být výhoda, tvrdí miliardář BransonNOVÉ
Sir Richard Branson Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Známý podnikatel a průkopník vesmírné turistiky Sir Richard Branson tvrdí, že dyslexie by již neměla být vnímána jako nevýhoda, ale jako potencionální výhoda. Podle něj si všichni dyslektici nejprve projdou potížemi ve škole, ale do budoucna pak získají dovednost věci zjednodušovat. Britský magnát to prohlásil pro The Sunday Times.

Branson poukazuje na to, že za dyslektiky jsou považováni také Albert Einstein, Henry Ford či Steve Jobs. „Není to nevýhoda; je to pouze jiný způsob myšlení,“ tvrdí magnát. Podle průzkumu agentury YouGov je dyslexie vnímána jako výhoda pouze třemi procenty dotázaných.

„Musíme zajistit, aby každá škola měla nejen potřebné zdroje na zjišťování dyslexie, ale aby mohla podporovat dyslektiky a pomoci v rozvoji jejich myšlení,“ uvedl Branson a dodal: Jedno z deseti britských dětí má dyslexii. Představte si ten rozdíl, jaký bychom mohli udělat, pokud by se každému z těchto lidí pomáhalo objevovat a dosahovat jejich potenciálu, aby se jejich sny staly realitou.

Britský finanční magnát Branson je sám dyslektik. Na základní škole s ním měli jednat jako s hendikepovaným: „Moji učitelé si mysleli, že jsem líný a hloupý, nedokázal jsem zapadnout ani udržet tempo se spolužáky,“ řekl Branson. V 16ti odešel ze školy, ve které měl velmi chabé známky a při odchodu mu ředitel školy řekl, „že skončí buď ve vězení, nebo jako milionář“.

Čtěte také: Šéf firmy Virgin Branson se málem zabil na kole

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články