Drama až do penalt. Real Madrid porazil Atlético a ovládl Ligu mistrů

Finále ligy mistrů

Drama až do penalt. Real Madrid porazil Atlético a ovládl Ligu mistrůAKTUALIZOVÁNO 1

Fotbalisté Realu Madrid vyhráli Ligu mistrů. Ve finále v Miláně porazili městského rivala Atlético 5:3 v penaltovém rozstřelu, když i po prodloužení skončil duel 1:1.

Skóre otevřel v 15. minutě kapitán „Bílého baletu“ Sergio Ramos, v 79. minutě srovnal Yannick Carrasco. Předtím jeho spoluhráč Antoine Griezmann nedal pokutový kop. Při rozhodující střelbě penalt jako jediný zaváhal Juanfran.

Atléticu tak nevyšla odveta za předloňské finále, které vyhrál soupeř 4:1 po prodloužení. „Bílý balet“ proměnil svou čtrnáctou účast ve finále Ligy mistrů v jedenáctý triumf a potvrdil pozici historicky nejúspěšnějšího týmu soutěže. Naopak Atlético ani ve třetím finále nedokázalo dosáhnout na premiérové vítězství.