Staří Němci versus mladí Britové

Statistický úřad Eurostat přinesl zajímavou statistiku o demografii, která může přispět k pochopení společenských změn v Evropě. Ukazuje, jaký je střední věk obyvatel jednotlivých regionů. Zemí s nejvíce starými lidmi je jednoznačně Německo se středním věkem 45,7 roku. Na opačném straně je Británie s 40 roky. V Evropě je 63 regionů, kde je střední věk nad 50 let. 46 z nich je v Německu. Na druhé straně je ve 24 regionech střed 35 let. 18 z nich je ve Velké Británii. Mladé země se nebojí riskovat změny, staré se za každou cenu drží jistot i za cenu setrvávání v nebezpečných iluzích a omylech. Česko je s 41,7 lety těsně pod průměrem EU. Takže by odvahu riskovat mít mohlo. 

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.