Pohled do zákulisí

Robert Záruba a Martin Hosták komentují hokejové utkání Foto:

1

Česká televize zveřejnila neobyčejný pohled do zákulisí sportovního komentování. Při včerejším vypjatém zápase proti Finsku se českému národnímu týmu podařilo během pár minut dotáhnout třígólovou ztrátu a vyrovnat tak zdánlivě ztracený zápas. Tato skutečnost rozradostnila nejen všechny fanoušky, ale i komentátora Roberta Zárubu. Ten se v záplavě euforie zapomněl a na oslavu zabušil pěstmi do zvukové aparatury, kterou tím na okamžik vyřadil z provozu.

Při včerejším dramatickém utkání mistrovství světa v hokeji mezi Českem a Finskem se děly věci. Český hokejový tým nastoupil do zápasu poněkud laxně a svého soupeře podvědomě podcenil. Předchozí zápas proti domácí Francii totiž skončil pro Finy fiaskem, když po nepřesvědčivém výkonu prohráli 5:1.

Finové si však chtěli napravit reputaci, na svěřence trenéra Jandače „vlétli“ a už po dvou minutách zápasu vedli 2:0. Voráčkův tým nedokázal na tempo seveřanů odpovědět a do konce třetiny inkasoval třetí gól. Sám kapitán byl navíc vyřazen ze hry po tvrdém zásahu Fina Oskara Osala. V druhé třetině se nasazení mužstev vyrovnalo, ale skóre zůstalo pořád stejné. V závěrečné části se však nejdřív podařilo snížit Horákovi a v úplném závěru se stejně hbitě, jako Finové v úvodu utkání, prosadili Gudas a hned po něm Kovář.

V tu chvíli již však probíhalo živé vysílání na facbookové stránce ČT sport, které mělo původně jen ukázat komentátorské stanoviště a jak vypadají komentátoři Robert Záruba a Martin Hosták při práci. Geniální načasování však způsobilo, že záznam zachytil atmosféru během kontaktního gólu na 3:2 a vyrovnávacího na 3:3, po kterém Záruba v rámci bouřlivých oslav porouchal technické vybavení stanoviště. Diváci tak kvůli poruše chvíli nic neslyšeli, ovšem celou situaci vyřešili Jiří Hölzel a Milan Antoš ze studia na stadionu v Paříži, kteří kolegy pohotově zastoupili.

Více čtěte zde: VIDEO: Takhle asi Záruba hokej komentovat nebude