NOVÉ

Masové vraždy v Česku – střelba v Brodě nemá obdobu

,

Střelba v Uherském Brodě

Výběr případů, kdy bylo v České republice v posledních letech zastřeleno více lidí:

 • 22. července 2003 - Ladislav a John Pacovští zastřelili v Litvínovicích na Českobudějovicku tři muže. Byli to manžel, syn a zeť ženy, jejíž sestra se přátelila s Pacovského bývalou manželkou. Podle některých svědků byl vražedný útok pomstou za to, že rodina ženě pomáhala. Soudy poslaly Ladislava Pacovského na 25 let a jeho syna Johna na 11 let do vězení.
   
 • 22. listopadu 2004 – Pětadvacetiletý muž zastřelil v Tučapech na Táborsku po hádce svého otce, matku a o rok mladšího bratra. V roce 2006 byl odsouzen k doživotnímu vězení.
   
 • Březen 2006 – V rodinném domku v Křemži na Českokrumlovsku zastřelil pachatel svou manželku a jejího syna. Za dvojnásobnou vraždu byl odsouzen k 19 letům vězení.
   
 • 8. března 2009 – Jednačtyřicetiletý muž zastřelil při rodinné oslavě v Petřvaldu na Karvinsku čtyři lidi. Mezi mrtvými byla jeho bývalá přítelkyně, její rodiče a další muž. Po činu muž obrátil zbraň proti sobě; v nemocnici zraněním podlehl.
   
 • 22. září 2011 – Muž ve Svitavách několika ranami z krátké střelné nelegálně držené zbraně zastřelil svoji družku a její nezletilou dceru. Následně spáchal sebevraždu.
   
 • 10. listopadu 2011 – V areálu letecké továrny Aircraft Industries v Kunovicích zemřeli po střelbě tři muži včetně pachatele, bratra bývalého člena představenstva firmy a zbrojaře Pavla Musely Karla. Jedna žena byla lehce zraněna.
   
 • 4. listopadu 2013 – Dva lidé zemřeli a jeden byl těžce zraněn při střelbě v Raškovicích na Frýdecko-Místecku. Oběťmi byla studentka a její dědeček, zraněna byla dívčina babička, motivem činu byla neopětovaný láska. Za dvojnásobnou vraždu byl odsouzen učitel angličtiny Ondřej Dlouhý, loni v listopadu si vyslechl trest 27 let vězení.
   
 • 24. února 2015 – Při střelbě v restauraci v Uherském Brodě zahynulo podle ministra vnitra Milana Chovance osm lidí. Po smrti je podle něj také pachatel útoku. 

Čtěte také: Po střelbě v restauraci v Uherském Brodě zůstalo devět mrtvých

Přejít na diskusi