NOVÉ

Kimem týraný americký student zemřel

,

"Humanitární propuštění"

Témata:

Zemřel dvaadvacetiletý americký student Otto Warmbier, kterého minulý týden po 17 měsících zadržování a v děsivě zuboženém stavu propustila z „humanitárních důvodů“ Severní Korea. Informovala o tom dnes jeho rodina v prohlášení, které zveřejnila nemocnice v ohijském Cincinnati, kde byl Warmbier hospitalizován. Prezident Donald Trump v reakci na jeho smrt označil KLDR za brutální režim.

Mladík se do vlasti vrátil 13. června v kómatu. Lékaři konstatovali, že měl těžce poškozený mozek. 

Student zemřel dnes v univerzitní nemocnici v Cincinnati. „Strašné trýznivé zacházení, kterého se dostalo našemu synovi v rukou Severokorejců, bohužel nutně nemohlo mít jiný konec než tak smutný, jaký dnes zažíváme,“ uvedla rodina s tím, že mladík zemřel ve 14:20 (20:20 SELČ). Rodina poděkovala lékařům za péči, kterou jejich synovi věnovali.

„Byl v klidu. Byl doma a my věříme, že to cítil,“ uvedli mladíkovi nejbližší. Student podle lékařů nereagoval na slovní podněty a žádným způsobem nekomunikoval.

Pchjongjang minulý čtvrtek v oficiální zprávě oznámil, že mladík odsouzený v KLDR k 15 letům vězení a těžkých prací za krádež propagandistického plakátu v hotelu v Pchjongjangu byl propuštěn z „humanitárních důvodů“. Na svobodu se dostal po 17 měsících.

Trump, na jehož příkaz byl Warmbier do USA převezen, se dnes ostře ohradil proti „tvrdým podmínkám“, kterým byl odsouzenec vystaven v KLDR. „Je to brutální režim,“ uvedl šéf Bílého domu, který dlouhodobě volí vůči Pchjongjangu velmi rázná slova.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: KLDR propustila zadržovaného amerického studenta v kómatu

Napětí pokračuje: Američané zabavili balíčky údajným diplomatům z KLDR

Přejít na diskusi