AKTUALIZOVÁNO

Mladý řidič v Praze srazil šest lidí. Od nehody utekl

,

NEHODA

Šest chodců dnes ráno v centru Prahy vážně zranil řidič, který ve vysoké rychlosti nezvládl své auto. Z místa nehody utekl, aniž by zavolal pomoc. Policisté muže zadrželi během dopoledne, krátce po zadržení nadýchal 1,47 promile alkoholu.

Nehoda se stala krátce po půl sedmé ráno v Hybernské ulici. "Řidič BMW jel nepřiměřenou rychlostí, nezvládl vůz a narazil do zaparkovaného osobního auta. Zaparkovaný vůz byl nárazem vymrštěn na chodník, kde zranil šest lidí," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Ve zničeném automobilu našli policisté doklady cizince narozeného v roce 1988. Jejich majitele po několika hodinách zadrželi a převezli na policejní služebnu. Zde ho podrobili orientační dechové dechové zkoušce, která prokázala 1,47 promile alkoholu. 

Zadržený cizinec se k účasti na nehodě nepřiznal. Kriminalisté nadále vyhodnocují veškerý důkazní materiál, shromažďují svědectví a dostupné kamerové záznamy.

V případě prokázání viny hrozí muži obvinění z trestných činů neposkytnutí pomoci, ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Mohl by být odsouzen až k pěti rokům vězení.

Chodci utrpěli středně těžká zranění. Klára Fikejzová z tiskového oddělení pražské záchranné služby řekla ČTK, že šlo o čtyři muže a dvě ženy. "Utrpěli úrazy hlavy, poranění hrudníku a další zranění, jeden z nich i zlomeninu dolní končetiny," uvedla. Pět zraněných bylo převezeno do motolské a jeden do vinohradské nemocnice.

Přejít na diskusi