1 NEHODA

Mladý řidič v Praze srazil šest lidí. Od nehody utekl

, AKTUALIZOVÁNO

Šest chodců dnes ráno v centru Prahy vážně zranil řidič, který ve vysoké rychlosti nezvládl své auto. Z místa nehody utekl, aniž by zavolal pomoc. Policisté muže zadrželi během dopoledne, krátce po zadržení nadýchal 1,47 promile alkoholu.

Nehoda se stala krátce po půl sedmé ráno v Hybernské ulici. "Řidič BMW jel nepřiměřenou rychlostí, nezvládl vůz a narazil do zaparkovaného osobního auta. Zaparkovaný vůz byl nárazem vymrštěn na chodník, kde zranil šest lidí," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Ve zničeném automobilu našli policisté doklady cizince narozeného v roce 1988. Jejich majitele po několika hodinách zadrželi a převezli na policejní služebnu. Zde ho podrobili orientační dechové dechové zkoušce, která prokázala 1,47 promile alkoholu. 

Zadržený cizinec se k účasti na nehodě nepřiznal. Kriminalisté nadále vyhodnocují veškerý důkazní materiál, shromažďují svědectví a dostupné kamerové záznamy.

V případě prokázání viny hrozí muži obvinění z trestných činů neposkytnutí pomoci, ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Mohl by být odsouzen až k pěti rokům vězení.

Chodci utrpěli středně těžká zranění. Klára Fikejzová z tiskového oddělení pražské záchranné služby řekla ČTK, že šlo o čtyři muže a dvě ženy. "Utrpěli úrazy hlavy, poranění hrudníku a další zranění, jeden z nich i zlomeninu dolní končetiny," uvedla. Pět zraněných bylo převezeno do motolské a jeden do vinohradské nemocnice.

,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.