NOVÉ

Chytrému mobilu od Googlu se nedaří. iPhonu se prodalo za 4 dny více

,

Prodeje Pixelu od Googlu

Témata: , , ,

Mobilní prvotina od IT společnosti Google se nedočkala veselého startu. Prodeje chytrého telefonu Pixel výrazně zaostávají za konkurenčními modely od Apple, který si odbyt nového iPhonu nemůže vynachválit. I přesto Google do budoucna plánuje s dalšími řadami svého telefonu, informuje server DigiTimes.

Tchajwanská firma HTC, která se podílí na výrobě telefonů Pixel, zveřejnila dosavadní prodeje obou verzí mobilního zařízení. Ty jsou nad veškerá očekávání nízké – od svého uvedení na trh vloni v září se celosvětově prodalo pouhých 2,1 milionů kusů. Takových čísel dosáhl vloni i iPhone, ovšem během pouhých čtyř dnů prodeje.

Za slabým odbytem může stát nejen vysoká cena za telefon, který v jádru nenabízí nic tak revolučního, ale i horší dostupnost produktu. I země, které se mohou chlubit oficiálními kamennými obchody společnosti Google, hlásily problémy s logistikou. Spousta zákazníků proto sáhla po jiných telefonech od konkurenčních firem.

I přesto ale Google nevzdává svůj boj na poli mobilního trhu. Letos by měl představit druhou řadu Pixelu. Výroby se opět ujme společnost HTC a měla by přijít v několika verzích, které se budou lišit cenou, velikostí i výkonem.

V plánu už je i třetí řada telefonů, která by měla přijít příští rok. O výrobu Pixelu 3 má kromě HTC zájem i čínské společnosti TCL a Coolpad. Největším favoritem je údajně jihokorejská firma LG. Ani v případě třetí řady chytrých mobilů ovšem analytici z DigiTimes nepredikují pohádková čísla – nových telefonů by se mohlo prodat pět milionů kusů.

Čtěte také: Největší operátor T-Mobile od dubna zásadně mění tarify

Přejít na diskusi