Saúdský fotbalový tým odmítl uctít památku obětí teroristického útoku

Uctění obětí z Londýna

Saúdský fotbalový tým odmítl uctít památku obětí teroristického útokuAKTUALIZOVÁNO
Australští fotbalisté drží minutu ticha Foto:

1

Reprezentační tým fotbalistů Saúdské Arábie před kvalifikačním zápasem na MS 2018 s Austrálií odmítl držet minutu ticha za oběti teroristického útoku v Londýně. Při něm přišli o život i dvě Australanky. Informuje o tom deník The Guardian.

Australští fotbalisté se před zahájením zápasu postavili do řady, aby uctili oběti londýnského teroristického útoku, mezi kterými byly i dvě Australanky. Tým Saúdské Arábie se však s výjimkou jediného hráče mezitím rozestavěl na svých pozicích a minutu ticha zcela ignoroval.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Adam Peacock, moderátor stanice Fox Sports Australia, uvedl na Twitteru, že Asijská fotbalová konfederace schválila minutu ticha proti přáním saúdských funkcionářů. Australská fotbalová federace se prý pokoušela se Saúdy domluvit, nedokázala je ale přesvědčit, aby se poctění obětí zúčastnili. Saúdská Arábie je přitom často spojována s podporou islámského terorismu a z jeho financování.

Saúdové tím rozčílili také australské fanoušky, kteří je kritizovali za nedostatek respektu. „Bylo by lépe, kdyby naši soupeři projevili trochu úcty a během minuty ticha zůstali v kruhu. Není to tak těžké,” napsal podle The Guardian jeden z nich.

Saúdská fotbalová federace později zveřejnila omluvu „Hráči neměli v úmyslu neprojevit respekt obětem nebo rozzlobit jejich rodiny, přátele či kohokoli, kdo se cítí být neštěstím dotčen,” uvedla federace v prohlášení.

Austrálie vyhrála utkání 3:2 a pokračuje v cestě ke kvalifikaci na příští MS v Rusku v roce 2018.

Pěstmi se vrhl na teroristy: Fuck you! Já fandím Millwall! křičel