NOVÉ

Vyšetřovatel pařížského útoku spáchal sebevraždu

,

Vyslýchal příbuzné obětí

Jeden z vyšetřovatelů středečního útoku na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo, při kterém zemřelo 12 lidí, spáchal v noci ze středy na čtvrtek sebevraždu. Komisař údajně trpěl depresemi. Informovala o tom lokální televize France 3 s odvoláním na policejní zdroj.

Zástupce šéfa kriminální policie v Limoges Helric Fredou se zastřelil služební zbraní v tamní budově policie, kde pracoval. Komisař shromažďoval svědecké výpovědi příbuzných jedné z obětí útoku. Podle kolegů už delší dobu trpěl depresemi a projevoval se u něj syndrom vyhoření.

V listopadu 2013 podle France 3 komisař Fredou nalezl svého mrtvého kolegu, který spáchal sebevraždu shodným způsobem.

Dva těžce vyzbrojení islamisté zaútočili ve středu ve francouzské metropoli na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo a zabili tam 12 lidí. Ve čtvrtek pak další ozbrojenec zastřelil policistku a den nato přepadl košer supermarket, kde zahynuli čtyři lidé. Podle agentury AFP byla při útocích také zraněna dvacítka osob. Všechny tři teroristy policie v pátek zlikvidovala.

Partnerka útočníka, který minulý čtvrtek v Paříži zabil policistku a další den v metropoli vraždil v židovském obchodě, však policie stále uniká. Ve čtvrtek překročila turecko-syrskou hranici.

Více zde: Hledaná Hayat byla spojkou mezi dvěma pařížskými útoky

Čtěte také: 'Stejně umřu,' řekl si rukojmí a nalil teroristům kafe

1,3 milionu lidí v Paříži pochodovalo na památku obětí teroristických útoků

Přejít na diskusi