Facebook vyvinul cenzorský systém. Umožní zneviditelnění příspěvků

Cenzura na internetu

Facebook vyvinul cenzorský systém. Umožní zneviditelnění příspěvkůNOVÉ 1
Tech
Echo24
Sdílet:

Sociální síť Facebook udělala výrazný krok k další cenzuře na internetu. Technologický gigant vyvinul zcela nový software, který umožní třetím stranám monitorovat či přímo upravovat zobrazování jednotlivých příspěvků. Firma se tak zřejmě pokouší zavděčit Číně, která až doteď tuto sociální síť zakazovala, píše The Guardian.

Nový nástroj umožní monitorovat třetím stranám příspěvky, které na sociální síti generují vysoký počet zobrazení a sdílení. Tito partneři pak budou moci sami rozhodnout o tom, zda se takovéto příspěvky budou zobrazovat na konkrétních místech světa.

Příspěvky samotné přitom nebudou nijak mazány či upravovány. Podle New York Times budou moci majitelé softwaru pouze rozhodovat o tom, kterým uživatelům se v závislosti na jejich geolokaci objeví. Experti upozorňují, že takovýto nástroj by uvítaly zejména méně demokratické režimy. Jedním z nich by měl být i rychle rostoucí internetový trh v Číně.

„Už dlouho říkáme, že se o Čínu zajímáme. Svůj čas nyní věnujeme lepším porozumění této země,“ potvrdila nepřímo dohady i mluvčí Facebooku. „Žádné konkrétní kroky ve vztahu s Čínou jsme však prozatím neodsouhlasili,“ dodala. Čína prozatím celou věc odmítla komentovat.

Čína zakázala užívání Facebooku v červnu roku 2009. Při tehdejších protivládních protestech v městě Urumči zemřelo 140 lidí, o čemž lidé mohutně informovali právě na populární sociální síti. Vládnoucí režim tehdy zakázal používání Facebooku na dobu sedmi let. Vedení americké technologické firmy se tak po uplynutí lhůty zřejmě snaží přesvědčit komunistické funkcionáře o tom, že nyní již dokáže jejich požadavkům mnohem lépe vyjít vstříc.

Čtěte také: Nový úkol pro českou tajnou službu. Má monitorovat internet

Facebook zablokoval účet matce. Zveřejnila fotku, jak kojí

Sdílet:

Hlavní zprávy

We´re all living in Amerika

KOMENTÁŘ

Žijeme už jako v Americe. Ne tím, že u nás s jen malým časovým zpožděním mohou vyjít knihy autorů, jako je Abigail Shrierová. Ale tím, že i u nás mohou takzvaně ...

00:08
×

Podobné články