NOVÉ

V Praze údajně pobodali muslimského aktivistu. Pomáhal uprchlíkům

Ozbrojený útok v Praze

Témata: , , , ,

Jedenačtyřicetiletého muže muslimského vyznání v sobotu někdo napadl a pobodal poblíž Kodaňské ulice v pražských Vršovicích, s bodným poraněním skončil v nemocnici z níž byl již propuštěn. Informaci uvedl server lidovky.cz. Policie nyní vyhodnocuje kamerové záznamy. Důvodem pro napadení mohl být mužův muslimský původ a to, že se zapojoval jako aktivista při pomoci uprchlíkům.

Podle policejní mluvčí je vyšetřování případu v prvopočátcích a žádné závěry nelze dělat. „Případem se zabýváme, prověřujeme všechny souvislosti a budeme čekat, až podle zdravotního stavu budeme moci poškozeného řádně vyslechnout,“ dodala Zoulová.

Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová potvrdila, že v sobotu převáželi muže s bodným poraněním do vinohradské nemocnice. „U zásahu nebyl ani lékař, byla tam jenom posádka rychlé zdravotnické pomoci. Ten muž si sám z domova zavolal naši pomoc s tím, že ho údajně venku někdo měl napadnout,“ uvedla mluvčí.

Přítelkyně napadeného serveru lidovky.cz řekla, že útoku předcházelo několik výhrůžek v souvislosti s tím, že se oba angažují v pomoci uprchlíkům. Před časem například napadenému někdo nasprejoval na auto symbol hákového kříže nebo dva muži se ho pokusili najít v jedné z pražských muslimských modliteben. „V pomoci uprchlíkům jsme ‚známé persóny‘ a chodí výhrůžky nám oběma. A muslimové tady se bojí jakékoliv veřejné pozornosti, bojí se, že naštvou většinu,“ řekla přítelkyně pobodaného serveru lidovky.cz a dodala, že útočníci si v sobotu na napadeného údajně počkali, když si šel zaběhat.

Podle posledního sčítání lidu žije v České republice oficiálně téměř 1500 muslimů, reálně jich je ale asi desetinásobně více.

Čtěte také: Bombu je potřeba hledat u muslima, ne u bělocha, napsal sloupkař

Přejít na diskusi