Konvička: Stát vedle Zemana? Byla to hodně složitá jednání

17. listopad na Albertově

Konvička: Stát vedle Zemana? Byla to hodně složitá jednáníNOVÉ
Albertov, 17. listopadu 2015 Foto: Reprofoto: ČT 24
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Zakladatel Bloku proti islámu Martin Konvička se poprvé vyjádřil k tomu, jak se dostal 17. listopadu na jedno pódium s prezidentem Milošem Zemanem, s nímž bok po boku zpíval českou hymnu. Podle Konvičkova vyjádření pro Reflex tomu předcházela podrobná koordinace a rozsáhlá jednání. 

„Já vám řeknu jenom tolik, že za tím bylo poměrně dost hodně složitých jednání, do kterých jsem nevstupoval,“ odpověděl Konvička na otázku Reflexu, jak došlo k navázání tak těsné spolupráce s prezidentem, že vedle sebe na Albertově stáli na tribuně.

Prezidentův mluvčí však stále popírá, že by Hrad měl s akcí Bloku proti islámu cokoli společného. A tedy i to, že jakkoli ovlivňoval, kdo bude stát vedle českého prezidenta na pódiu. „Žádné jednání s panem Konvičkou, žádné jednání s Blokem proti islámu. Vše si řešili organizátoři. Pan prezident už opakovaně odmítl účast na akcích Bloku, nezasílal ani písemnou zdravici, jak byl jednou požádán. A u toho zůstane,“ cituje Reflex mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Stejně tak prezident Zeman dává od Konvičky, kterého mezitím policie obvinila z šíření nenávisti, ruce pryč. V rozhovoru pro MF DNES uvedl, že ho „na Albertově viděl poprvé v životě“ a ani nevěděl, že se jmenuje Martin. 

Čtěte také: Čtěte také: ‚Konvičku jsem viděl poprvé.‘ Dřív o něm Zeman mluvil jinak

Shromáždění 17. listopadu se oficiálně konalo na „podporu prezidenta republiky, demokracie a svobody“. Svolala ho známá Zemanova podporovatelka a proruská aktivistka Jelena Víčanová, která si prostor na Albertově měsíc před akcí zamluvila bez jedné minuty na celý den.

Čtěte také: Studenti bez šance. Albertov si zamluvila Zemanova fanynka

Prezident ve čtvrtek na Hradě poděkoval policejnímu šéfovi Tomáši Tuhému za ochranu, kterou policie zajistila 17. listopadu na Albertově „při akci na podporu prezidenta“. 

Policie nepustila na Albertov studenty, kteří si u pamětní desky chtěli v den výročí připomenout počátek pádu komunistického režimu v někdejším Československu. Postup policie a ochranky vyvolal kritiku mnoha politiků a akademické obce. Stejně tak Zemanova účast na akci vyvolala slovní přestřelky mezi hlavou státu a dalšími ústavními činiteli.

Čtěte také: Sobotka tvrdě do Zemana: Šíří nenávist, naštval celou ČSSD

Rektor Bek: Zemanovi příznivci se chtěli studentům pomstít

Nehoráznost, hanba, pošlapání Listopadu. Politici kritizují Zemana

Sdílet:

Hlavní zprávy

We´re all living in Amerika

KOMENTÁŘ

Žijeme už jako v Americe. Ne tím, že u nás s jen malým časovým zpožděním mohou vyjít knihy autorů, jako je Abigail Shrierová. Ale tím, že i u nás mohou takzvaně ...

00:08
×

Podobné články