AKTUALIZUJEME

Klaus: Zemanovy vulgarity nespadly z nebe. Něco tím sleduje

Zeman chtěl nastavit zrcadlo

Vulgarity, kterými prezident Miloš Zeman proložil nedělní Hovory z Lán, nespadly z nebe. Myslí si to jeho předchůdce v úřadu Václav Klaus, podle kterého tím současná hlava státu něco sleduje. Vyjádření Zemana označil za kalkulaci a dodal, že chtěl zřejmě vystoupit proti některým lidem.

„Já tak nemluvím. Ani na veřejnosti, ale ani v soukromí. Nerozumím tomu přesně, nemyslím, že to spadlo z nebe, nemyslím, že to bylo náhlé pohnutí mysli. Myslím, že pan prezident Zeman tím něco sleduje. Ale co tím sleduje a jestli mu to zvýší počet potenciálních voličů pro druhou prezidentskou volbu, nebo ne, to myslím, že teprve ukáže historie,“ reagoval ve středu Klaus na tiskové konferenci k představení knihy Bez iluzí o světě kolem nás, kterou sepsal jeho někdejší kancléř Jiří Weigl.

Čtěte také: 'Pussy Riot je kundí řev.' Zeman přiznal, že si výrok připravil

Na dotaz deníku ECHO24.cz, jak mohou Zemanova slova poškodit obraz České republiky v zahraničí, kde se už vulgarity řeší v tisku, exprezident odpověděl, že něco takového zemi neprospěje, ale že přesto předpokládá, že šlo ze strany Zemana o kalkulaci, a ne o nějaké ulítnutí. Takto mluvit ho totiž prý nikdy neslyšel ani při soukromých rozhovorech.

Čtěte také: Zemanova 'fekální mluva' dobývá svět

„On tím také chtěl samozřejmě nastavit zrcadlo některým lidem u nás. A to nepřetržité rozehrávání hry mezi jakýmisi vzdělanci a velikány ducha na straně jedné a takzvanou hospodou, toto nastavované paradigma v této zemi, které je naprosto falešné, tak mám pocit, že proti tomu chtěl touto – ne mojí metodou a ne mojí formou – vystoupit,“ dodal Klaus.

Čtěte také: Píseň, obrázky. Zemanovy vulgarity vzkřísily lidovou tvořivost

Hrad vysvětluje Zemana: Chtěl se přiblížit světu odpůrců

Vulgární Zeman v rozhlase: Kunda sem, kunda tam, hovno, zkurvili...

Přejít na diskusi