1 "VRAŤTE RODIČŮM JEJICH DĚTI"

V Praze se bude demonstrovat proti norskému odebírání dětí

NOVÉ

V sobotu budou lidé před norským velvyslanectvím v Praze protestovat proti norskému sociálnímu úřadu Barnevernet, který je známý případy odebírání dětí z rodičovské péče, u nás nejvíce ve spojení s případem rodiny Michalákových. Minulý týden proběhly podobné demonstrace v různých zemích světa, kterých se účastnily tisíce lidí.

„Protesty začaly přímo v norském Oslu a pokračují napříč nejen evropskými státy. Protestuje se také v Americe a Indii. Jedná se o dosud největší demonstrace proti norskému systému odebírání dětí. Další protesty se plánují na červen a tlak se bude dále stupňovat,“ tvrdí europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se osobně zúčastní sobotní demonstrace v Praze.

Účastníci demonstrace se sejdou ve 13. hodin před budovou norského velvyslanectví v Hellichově ulici, odkud poté půjde protestní pochod před sídlo Norských fondů v ulici Na Poříčí. Na facebookové stránce události účast přislíbily ale zatím jen necelé dvě stovky lidí.

Čtěte také: Norské úřady odebraly dítě další české matce

V úterý nicméně českými médii otřásl další případ odebrání dítěte české matce. Norská sociální služba odebrala o Vánocích české matce a norskému otci devítiměsíční dceru, která má nemocné ledviny a která často pobývala v nemocnici. Norské úřady rozhodnutí zdůvodnily tím, že rodiče měli s dítětem údajně nedostatečně vyvinutý kontakt.

Pražský protest je součástí masivnější vlny protestů, který odstartoval případ norsko-rumunské rodiny Bodnariových. Minulý týden proběhly protesty v Norsku, USA, Anglii, Rumunsku Belgii, Německu a Kanadě, kterých se účastnily tisíce lidí. V lednu se ještě usluteční protesty v Indii a v Polsku.

Čtěte také: Vraťte rodičům jejich děti. Tisíce lidí demonstrují proti Barnevernu

Hesla: , ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.