1 Případ kalašnikov

Moje vztahy s premiérem? Zastřelím se, ohlásil Zeman

, , NOVÉ

Témata: , , ,

Prezident Miloš Zeman se ohradil proti bouři nevole, kterou vyvolala jeho slova o zastřelení premiéra Bohuslava Sobotky kalašnikovem. Navezl se jak do novinářů, tak také do politiků s tím, že ho špatně interpretovali. Na dotaz novinářů, jaké má vztahy s premiérem, v nadsázce oznámil, že „se zastřelí“, případně sám sebe vyzve k zastřelení. Zeman to řekl při závěru návštěvy Jihomoravského kraje.

Někteří politici ze sebe podle Zemana udělali šašky, když „hystericky reagovali“ na jeho bonmot o tom, že nedemokratickou cestou jak se zbavit politika, je kalašnikov. Prezident zdůraznil, že nevyzýval k zastřelení premiéra Sobotky. Jeho slova prý nesprávně interpretovali někteří novináři a politici.

„Někteří politici vyvodili, že chci pana Sobotku zastřelit, i když v té jediné větě nebyl jmenován,“ řekl Zeman. „Nebudu jmenovat politiky, kteří, podle mého názoru, ze sebe svojí hysterickou reakcí udělali tak trochu šašky,“ dodal.

Prezident svůj úterní výrok na dnešní tiskové konferenci také znovu citoval. „Můžete se zbavit jakéhokoliv politika – prezidenta nevyjímaje – buď demokratickou cestou, to znamená svobodnými volbami, nebo nedemokratickou cestou, například kalašnikovem,“ uvedl.

Zároveň se pokusil svá slova objasnit a použil nadsázku. „Pokud jde o moje vztahy s panem premiérem, rozhodl jsem se, že se zastřelím. Případně sám sebe vyzvu k zastřelení,“ řekl český prezident.

Politici z obou parlamentních komor napříč politickými stranami označili výrok za nepřijatelný a nevhodný nebo nechutný. Sám Sobotka prohlásil, že Zemanova slova jsou hloupá a zbytečná a straší jeho rodinu,

Hejtman Michal Hašek, který je členem ČSSD, a netají se svými sympatiemi k Zemanovi, podotkl, že podle něj by mezi prezidentem a premiérem měly fungovat korektní vztahy. Nabídl oběma politikům, že své neshody mohou urovnat u jihomoravského vína.

Čtěte také: O Česku se zase píše ve světě. Kvůli Zemanově ‚bonmotu‘ s kalašnikovem

Sobotku lze sesadit volbami, nebo kalašnikovem, míní Zeman

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.