AKTUALIZOVÁNO

Debil, kokot a nově i čů.... Krnáčová se toho nebojí

Z jednání rady hl. m. Prahy

Jednání rady hlavního města Prahy získala po volbách na uvolněnosti a neformálním tónu. Stará se o to hlavně primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Ta po slovech o „debilech“ a „spiknutí kokotů“ opakovaně obohacuje slovník radních i o pojem „čů...“. Podle serveru Krajskélisty.cz vulgarismus Krnáčová na magistrátu při jednání s radními použila opakovaně. A potvrzují to i zdroje deníku ECHO24.cz.

„Paní primátorka na Radě města prakticky běžně používá slovo čů...,“ uvedli podle serveru Krajskélisty.cz hned dva radní z rozdílných politických stran. A citace pokračuje: „O kom, to bych raději neříkal, jelikož by mohla vzniknout nějaká trestně-právní odpovědnost.“

Ostré vyjadřování primátorky potvrdil pro deník ECHO24.cz i další zdroj z rady. „Ona tak mluví poměrně běžně, člověk už ani neví, jestli na jednání rady, nebo při jiných příležitostech,“ říká radní s tím, že se tak Krnáčová vyjadřuje výhradně o lidech, kteří na jednáních nejsou. 

„To je samozřejmě hloupost, takové výrazy nepoužívám,“ odmítla pro ECHO24.cz Krnáčová s tím, že ji dotazy tohoto typu obtěžují.

Podle radních citovaných Krajskými listy se podobné chování radě nelíbí. „Jisté náznaky, aby ubrala a mírnila svůj slovník, byly, ale marně,“ dodali k nevybíravému slovníku primátorky, který prý měla použít na minulém zasedání Rady hlavního města.

Čtěte také: Těžký život primátorky

Uvolněný styl političky dokládá i jeden z jejích posledních tweetů na oficiálním profilu. Po vzoru náctiletých dívek si udělala selfie s našpulenými rty poté, co navštívila módní akci Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. „Podpořeno, zatleskáno, pochváleno. Dnešní MBPFW právě skončil a zítra hurá na MHMP ,“ připojila komentář Krnáčová.

Čtěte také: Krnáčová k Blance: Kabely projektoval asi nějaký debil

Krnáčová přitvrzuje: Pražská politika je ‚spiknutí kokotů‘

Přejít na diskusi