NOVÉ

Hraje u vás Ortel? Na Kollera zapomeňte

Střety mezi umělci

Témata: , , ,

Jasné poselství všem kulturním prostorám po celé České republice dal management rockera Davida Kollera. Jeho zástupce Pavel Eichler vzkázal, že pokud si subjekty přejí hudebníkovo vystupování, nesmí u nich nikdy hrát nacionalistický Ortel. Kollerova kapela tak skrze své zastoupení dává najevo své ne vůči extremistickým uskupením, ať už levicovým nebo pravicovým.

Skupina Ortel, která má blízko k extrémní pravici, si za poslední rok získala pozornost médií, policie i ostatních umělců. Po kritice rappera Řezníka, který se ohradil proti anketě Český slavík Mattoni, která proti účinkování Ortelu v soutěži na rozdíl od něj nic neměla, se přidává i známý rockový zpěvák a bubeník David Koller.

„David má k těmto ať už extrémně levicovým nebo pravicovým náladám konzistentní vztah, což je pro mě jasný impuls s těmito subjekty nejednat,“ řekl pro ECHO24.cz Kollerův zástupce z agentury nedori Pavel Eichler. „Já jako zástupce managementu odmítám s takovými podniky jednat.“

Koncerty nacionalistického Ortelu se v následujících měsících konají po celé České republice. Kromě vystoupení v kulturních domech a restauracích v městech jako je Plzeň, Kladno, Břeclav nebo Pardubice plánuje Ortel dvě vystoupení i v Praze.

 

Hraje u vas Ortel? Na Davida Kollera zapomente. Majitele a dramaturgove techto prostor si prave navzdy zavreli dvere k managementu Davida Kollera.

Posted by nedori on  Thursday, February 11, 2016

 

„Hraje u vas Ortel? Na Davida Kollera zapomeňte. Majitelé a dramaturgové těchto prostor si právě navždy zavřeli dveře k managementu Davida Kollera,“ stojí ve vyjádření na Facebooku komunikační agentury nedori. Sám zpěvák se dle Eichlera k politice vyjadřuje nerad, v současnosti je navíc vytížen studiovým nahráváním desky Michala Ambrože.

David Koller se před časem připojil k řadě osobností, které podepsaly výzvu Stop nenávisti adresovanou premiérovi Bohuslavu Sobotkovi a ministrovi vnitra Milanu Chovancovi. Koller se připojil k otevřenému dopisu, který vyzývá ke mírnění nálad, které se s příchodem uprchlické krize objevují napříč republikou.

Stop nenávisti konkrétně požaduje prošetření všech výhrůžek smrtí, vstřícný přístup vlády vůči uprchlíkům i dovzdělávání policistů v otázkách projevů směřujících k potlačování svobod. Výzvu kromě Kollera podepsali také profesor Martin C. Putna, dokumentaristka Helena Třeštíková, režisér Jan Švankmajer nebo rektor UK Tomáš Zima.

Čtěte také: Bubnování pro Bubny podpoří i David Koller

Hackeři zveřejnili i emaily poslance Chvojky. Mstí se za Ortel

Přejít na diskusi