NOVÉ

Pražská nábřeží se budou zásadně opravovat a kultivovat

Investice magistrátu v příštích letech

Témata: ,

Pražské Dvořákovo nábřeží čeká rekonstrukce. Tato důležitá komunikace, která je především v důsledku povodní ve špatném vztahu, bude opravena během roku 2017. Kromě vozovky a chodníků magistrát počítá také s opravou přilehlého veřejného prostranství.

Aktuální technický stav Dvořákova nábřeží je velmi špatný a stejně jako přilehlá veřejná prostranství již neplní svoji funkci. Z toho důvodu nemají obyvatelé Prahy ani turisté touhu po tom trávit zde svůj volný čas. Cílem studie, kterou připraví Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, je tuto situaci zlepšit a zároveň navrhnout optimální architektonické, dopravní a provozní řešení pro nábřeží.

Primátorka Prahy Adriana Krnáčová (ANO) uvedla, že „značnou obměnou projde jak městských mobiliář tak samotný veřejný prostor, který by měl být reprezentativnější a pro Pražany i turisty příjemnější a užitečnější.“ Krnáčová dále doplnila, že by kromě rekonstrukce Dvořákova nábřeží chtěla v příštím roce připravit i výstavbu další části pražských náplavek.

,,Počítám s těmito investicemi již v plánech na rozpočet roku 2017. Myslím si, že pražské břehy a jednotlivé náplavky si zaslouží další kultivaci a stavební rozvoj. Například na Klárově je dodnes nekultivované nábřeží. Ráda bych tedy upravila podchod pod Mánesovým mostem a vytvořila tak přirozenou vazbu mezi Malou Stranou a letenskými schody,“ prohlásila Krnáčová. Mimo to by ráda vypsala soutěž na propojení Podolského nábřeží s Rašínovým nábřežím pomocí náplavky a kultivovala Náplavku Smíchov u železničního mostu.

Čtěte také:

Aukce roku: stát prodal budovu v centru Prahy za 790 milionů

Stropnickému se nelíbí akce na náplavce. ‚Město má jen ostudu‘

Přejít na diskusi