NOVÉ

Zemřela Jaruš z Kouzelníka, herečka Jaroslava Hanušová

,

Úmrtí

Témata:

Herečka Jaroslava Hanušová zemřela v pondělí dopoledne, podlehla celkovému selhání organismu. Poslední dva roky strávila po amputaci nohou připoutána na invalidní vozík. Herečka, která se proslavila především jako parťačka Jiřího Lábuse coby „Jaruš“ v pořadu Možná přijde i kouzelník, měla za tři dny slavit 67. narozeniny. O jejím úmrtí informoval deník Blesk.cz.

„Maminka zkolabovala v sobotu a byla hospitalizována ve Vinohradské nemocnici. Dnes dopoledne podlehla selhání organismu,“ citoval Blesk dceru herečky Kláru Hanušovou.

Hanušová, která strávila dva poslední roky na invalidním vozíků, se ještě v lednu objevila v doprovodu své dcery na pohřbu komunistického europoslance Miroslava Ransdorfa.

Jaroslava Hanušová se od dětství věnovala hraní v divadle. Studium herectví po maturitě však pouze zvažovala, nakonec se po tříletém studiu práv věnovala práci učitelky v mateřské školce.

Hanušová se proslavila v osmdesátých letech, kdy ji její bývalý spolužák Jiří Lábus obsadil jako svou partnerku pro televizní estrádu Možná přijde i kouzelník jako populární Jaruš. V devadesátých letech se pak Hanušová začala objevovat v menších televizních a filmových rolích i v divadle. Diváci mohli zesnulou herečku vidět například také v komedii Slunce, seno, erotika režiséra Zdeňka Trošky.

O tom, že zvládne i dramatické role, přesvědčila rolí sadistické vychovatelky v Renčově psychologickém dramatu Requiem pro panenku. Mihla se v malé roličce ve filmu Alice Nellis Výlet. Hrála také v komedii Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh a ve filmovém dramatu Bastardi a Bastardi 2, podle nichž scenárista a režisér Tomáš Magnusek natočil v roce 2014 televizní seriál.

Větší prostor dostala v seriálech Kde padají hvězdy, Velká sázka o malé pivo, Život na zámku, Josef a Ly či Náměstíčko. Objevila se i na jevišti Činoherního klubu a také v zájezdovém představení agentury Harlekýn nazvaném Přípitek všem láskám.

V roce 2013 přišla herečka kvůli těžké cukrovce postupně o obě nohy. V sobotu 20. února 2016 herečka zkolabovala a dva dny nato zemřela na celkové selhání organismu.

Přejít na diskusi