1

Bude ministr ručit svým majetkem za náklady s EET?

Podnikatel, který chce investovat, si na to musí půjčit (jen výjimečně disponuje celou částkou).

Chcete spustit nový projekt, otevřít další pobočku, pořídit si moderní informační systém, koupit nové stroje či postavit sklady? Jdete do banky, a ta se ptá. A vy dokládáte, dokazujete, vysvětluje a … ručíte! Ano, podnikatel, musí bance ručit svým majetkem. Nezřídka musí podepsat i bianco směnku. A pokud se projekt nezdaří, podnikatel přijde o auto, dům, pozemek, peníze…

Tak to chodí v podnikání. A já se ptám, proč by to mělo být ve státním jinak?

Andrej Babiš si vymyslel projekt elektronické evidence tržeb. My, občané, jsme jeho bankou. On chce investovat naše peníze. Celý projekt EET má špatně připravený a nedostatečně propočítaný. Jeho výroky a sliby o tom, jak to bude fungovat a jak to bude skvělé, by žádné normální bance nestačily. Nikdo by mu na to nepůjčil ani pětník. Od nás si ty peníze bere. Riskuje naše peníze, proto je na místě, aby alespoň za svůj nápad ručil.

Mám tedy pro Adreje Babiše vzkaz:

Pane Andreji Babiši, zavažte se, že pokud váš záměr s EET zkrachuje, pokud nebudou výsledky takové, jak slibujete, uhradíte ze svého soukromého majetku všechny náklady, které se zavedením a provozem EET vzniknou.

Protože svému záměru velmi věříte a prosazujete jej i proti všem rozumným argumentům a faktům, jistě nebudete proti takovému závazku nic namítat. Vždyť pro podnikatele je to zcela normální, že.

Pane Babiši, protože jste jistě velmi zaměstnaný člověk, rozhodli jsme se, že Vám, i Vaším kolegům z vlády, dodáme texty závazků. Stačí jen podepsat.

A pro čtenáře tohoto článku: Pokud jste pro, aby Andrej Babiš ručil svým majetkem za svůj experiment s EET, klikněte sem.

Čtěte také: Tajemství EET. Stát bude podporovat on-line udavačství

/
Autor je podnikatel

Autor je podnikatel a zakladatel Asociace podnikatelů a manažerů. Vybudoval několik úspěšných společností (Everesta, ECS Eurofinance, Marketeers, Inboox, Eyrie a další). Řídí podnikatelskou skupinu VZK Group, která pomáhá v rozjezdu novým či mladým firmám a investuje do nich. 

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.