NOVÉ

Trump jmenování vyšetřovatele považuje za hon na svou osobu

,

Trumpova vyjádření

Témata: ,

Ustavení nezávislého vyšetřovatele, který má objasnit možnou spolupráci volební kampaně Donalda Trumpa s Rusy, je největším politickým honem v amerických dějinách. Dnes to na twitteru napsal americký prezident Donald Trump, který ale předtím šetření uvítal s tím, že žádné zákulisní vyjednávání s Moskvou neodhalí.

„Je to vůbec největší hon na politika v americké historii!“ napsal Trump. „Žádný zvláštní vyšetřovatel přitom nebyl jmenován, když se kampaň (demokratické kandidátky Hillary) Clintonové a administrativa (Baracka) Obamy dopustila tolika nelegálních činů,“ dodal.

 

Trump tak reagoval na jmenování bývalého ředitele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Roberta Muellera, aby vedl zvláštní vyšetřování možné spolupráce mezi Ruskem a zástupci Trumpovy volební kampaně s cílem ovlivnit loňské prezidentské volby v USA.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Trump přitom nejdříve pověření Muellera uvítal a uvedl, že by mohl případ velmi rychle uzavřít a prokázat, že k žádné takové spolupráci nedošlo. „Zevrubné vyšetřování potvrdí to, co my již víme, a to, že nebyla žádná zákulisní spolupráce mezi mou kampaní a jakýmkoli zahraničním subjektem,“ uvedl ve svém prohlášení Trump.

Čtěte také: Trump propustil šéfa FBI, který vyšetřoval vliv Ruska na volby

NYT: Trump chtěl po odvolaném šéfovi FBI zastavit šetření Flynna

Přejít na diskusi