1 Trumpova vyjádření

Trump jmenování vyšetřovatele považuje za hon na svou osobu

, NOVÉ

Ustavení nezávislého vyšetřovatele, který má objasnit možnou spolupráci volební kampaně Donalda Trumpa s Rusy, je největším politickým honem v amerických dějinách. Dnes to na twitteru napsal americký prezident Donald Trump, který ale předtím šetření uvítal s tím, že žádné zákulisní vyjednávání s Moskvou neodhalí.

„Je to vůbec největší hon na politika v americké historii!“ napsal Trump. „Žádný zvláštní vyšetřovatel přitom nebyl jmenován, když se kampaň (demokratické kandidátky Hillary) Clintonové a administrativa (Baracka) Obamy dopustila tolika nelegálních činů,“ dodal.

 

Trump tak reagoval na jmenování bývalého ředitele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Roberta Muellera, aby vedl zvláštní vyšetřování možné spolupráce mezi Ruskem a zástupci Trumpovy volební kampaně s cílem ovlivnit loňské prezidentské volby v USA.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Trump přitom nejdříve pověření Muellera uvítal a uvedl, že by mohl případ velmi rychle uzavřít a prokázat, že k žádné takové spolupráci nedošlo. „Zevrubné vyšetřování potvrdí to, co my již víme, a to, že nebyla žádná zákulisní spolupráce mezi mou kampaní a jakýmkoli zahraničním subjektem,“ uvedl ve svém prohlášení Trump.

Čtěte také: Trump propustil šéfa FBI, který vyšetřoval vliv Ruska na volby

NYT: Trump chtěl po odvolaném šéfovi FBI zastavit šetření Flynna

,

Hesla: ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.