NOVÉ

VIDEO: Běženci se v metru porvali s německými seniory

,

Potyčka v mnichovském metru

Témata: , , ,

Potyčku migrantů s dvěma německými důchodci se podařilo natočit na mobil jednomu z cestujících v mnichovském metru. Autor videa později záznam společně s popisem události zveřejnil na svém facebookovém profilu. Senioři se údajně pouze pokusili zastat ženy, kterou běženci obtěžovali svými návrhy.

Záznam celé akce ukazuje běžence z oblasti Blízkého východu zápasící se dvěma postaršími německými muži. Zatímco jednoho z důchodců skupinka pevně zachytila za ruce a verbálně ho urážela, druhý senior skončil dokonce s rukama kolem krku. Rvačka zřejmě odstartovala poté, co jedna z žen v metru odmítla návrhy od jednoho z migrantů.

„Myslím, že měl ruku na jejích zádech. Ona se od něj odvrátila a dívala se mým směrem. Ten muž pak vztekle udeřil plnou silou do jednoho z oken. Řekl bych, že ho to odmítnutí naštvalo. Někteří lidé pak na něj začali pokřikovat, ať s tím přestane,“ popsal začátek incidentu autor videa Tim Roth.

 

Snaha důchodců o uklidnění rozvášněných běženců se ale nesetkala s pochopením. Rozčílení mladíci přistoupili k jednomu z důchodců a začali ho posměšně hladit po hlavě. Právě to zřejmě donutilo postaršího muže k obranné reakci.

„Ten pán se hned postavil. Cizinec k němu přistoupil a chytil ho kolem krku. Lidé kolem se pak samozřejmě chtěli hned zapojit a oba muže od sebe odtrhnout. Útočník pak skočil na sedačku a udeřil ho do brýlí. Takhle jsme tam pak napjatě stáli, dva důchodci a asi čtyři běženci, dokud vlak nezastavil v další stanici. Tam jsem zavolal policii,“ pokračoval s líčením Roth.

Ke zveřejnění videa Němce údajně vedla starost o další osud jeho země. Žít v rodné vlasti je podle mladíka mnohem nebezpečnější než před třemi či čtyřmi lety. Jeho teorii mu při rozhovoru potvrdili i oba ohrožení důchodci.

„Je mi opravdu líto všech obyvatel, kteří v současné době nutně potřebují pomoc. Musíme něco udělat s agresivními lidmi, kteří nerespektují naše práva. Mnoho žadatelů o azyl nectí naše ženy ani starší muže, policie by se jich měla zastat,“ dodal Roth.

Mluvčí mnichovské policie zásah v mnichovském metru potvrdila britskému deníku The Telegraph. Celé video je podle vyšetřovatelů pravdivé a následovat tedy bude vyšetřování události. Za tímto účelem se strážníci chystají prozkoumat nejen pořízený videozáznam, ale také vyslechnout svědky.

Čtěte také: Německá ministryně: Kdo se nebudete integrovat, tomu zkrátíme dávky

Merkelová otáčí?: Po skončení války se prý běženci vrátí domů

Přejít na diskusi