Hradecká si v Riu spravila chuť, se Štěpánkem vybojovala bronz

Bronz z Olympiády

Hradecká si v Riu spravila chuť, se Štěpánkem vybojovala bronzAKTUALIZOVÁNO 1

Česká republika má další bronzovou medaili z Ria. Vybojoval ji tenisová dvojice Radek Štěpánek a Lucie Hradecká, když ve dvou setech zdolal další smíšený pár z Indie. Zápas skončil výsledkem 6:1 a 7:5.

V souboji o třetí místo smíšené čtyřhry v tenise narazili Češi na indickou dvojici Sania Mirzaová a Rohan Bopanna. V zápase se čtvrtým nasazeným párem předvedli Štěpánek s Hradeckou vynikající výkon a zaslouženě tak berou medaili za třetí místo.

Zejména v prvním setu nedali Češi svým indickým soupeřům žádnou šanci. V první sadě mohl český pár Indy dokonce vyprovodit kanárem, hrozivý výsledek ovšem jedním vybojovaným gamem nakonec indická dvojice odvrátila. První set tak skončil po necelé půl hodině za stavu 6:1.

Druhý set byl o poznání vyrovnanější, Hradecká se Štěpánkem si ovšem za vítězstvím nakonec dokráčeli. Lucie Hradecká na sobě nenechala znát únavu ze sobotního boje o třetí místo v ženské čtyřhře a svému parťákovi pomohla ovládnout druhou sadu v poměru 7:5.

Hradecká tak svou medailovou sbírku, do níž už patří stříbro z Londýna přidala i bronz z Brazílie. U Štěpánka se jedná o vůbec první medaili z olympiády.

Český tenis si tak z olympijských kurtů v Riu přiveze tři bronzové medaile. Vedle Štěpánka s Hradeckou vybojovala cenný kov i Šafářová se Strýcovou v dámské čtyřhře. Třetí místo získala i Petra Kvitová ve dvouhře.