Estébáci kolem Babiše, Sekyra od Mrázka k Halíkovi...

Komentáře
Dalibor Balšínek
Sdílet:

Vznik Týdeníku Echo nebyl zrovna obvyklý, a proto jsme i poslední číslo postavili trochu jinak, než bývá zvykem. Nechci moc unavovat čtenáře, kteří naši spletitou historii znají, tedy jen stručně:

Nejdříve jsme odešli od Andreje Babiše, když koupil Lidové noviny, protože nelze dělat poctivě novinářskou práci pro vlastníka politické strany a velkého podnikatele. Založili jsme názorový internetový deník Echo24.cz a po třech měsících začali digitálně vydávat Týdeník Echo. Celkem v této podobě vyšlo 18 čísel, která k naší radosti vyvolala poměrně velkou pozornost, a v digitální podobě si týdeník do té doby předplatilo kolem tří tisíc předplatitelů (dnes je vás lehce přes čtyři tisíce). I proto jsme se rozhodli týdeník vydávat také v tištěné podobě. První číslo, v pořadí ale již 19., se na stáncích objevilo na výročí Velké říjnové revoluce. Když už symboliku, tak aspoň paradoxní.

Ukazujete se, že čtenáři papírového a digitálního vydání jsou rozdílní. Zajímavě se to u nás dělí na ty, kteří vyžadují papír a kteří už žijí informacemi z digitálního světa. I to byl jeden z důvodů, proč toto poslední letošní číslo je výběrem toho nejzajímavějšího, co v Týdeníku Echo vyšlo jen v digitální podobě.

Nebudu zakrývat, že jsme na svou práci hrdí a že to, co nyní vytváříme, je to nejlepší, co jsme v médiích kdy udělali. Svoji práci děláme bez ohledu na komerční pravidla a marketingové poučky, dáváme vám to, co si myslíme, že je skutečně podstatné a o čem by média měla psát. Za většinou textů si stále stoprocentně stojíme – někdy jsme chybu samozřejmě udělali – a z těchto článků přinášíme výběr, který zároveň zohledňuje nejdůležitější události končícího roku.

 

 

Začínáme textem Daniela Kaisera o schopnosti pružně se přizpůsobit novým pořádkům, kdy prapor pokroku od politických stran přebírají politická hnutí vůdcovského typu. A že tyto strany mohou stát na shnilých základech, dokládá text Vladimíra Ševely Dobří estébáci se vracejí. Podobu nové doby ukazuje text Lenky Zlámalové, která rekonstruuje převzetí moci novým ministrem financí v největší polostátní firmě ČEZ.

Další text je od stejné autorky, dokládá v něm, že starým dobrým kádrům se daří za všech režimů, i když jdou cestou pokání, na níž je provází prominentní duchovní. Restart Luďka Sekyry, který přichází se jménem Tomáše Halíka coby kandidáta na prezidenta. Reflexi domácího dění pak symbolicky uzavíráme textem Martina Weisse o konci starých časů, krizi tradičních politických stran a době po nich.

Vliv moderních technologií na život se snaží dokázat kontroverzní německý psycholog Manfred Spitzer, s nímž jsme pořídili rozhovor. Dále se vracíme k islámskému kalifátu, orbánovskému Maďarsku a samozřejmě k Ukrajině a Rusku. To vše by mělo postihovat nejdůležitější události končícího roku.

Musím se také omluvit všem čtenářům papírového vydání za lapsus z minulého čísla, kdy jsme omylem a technickou neobratností nezařadili správný text do rubriky Podceňovaný: Jaroslav Tvrdík a vydali text z předchozího vydání. Opravdu jsme se cítili trapně a uděláme vše pro to, aby se nám to už nestalo.

Chtěl bych vám také jménem redakce poděkovat za přízeň. Za to, že si nás kupujete, nebo jste si nás dokonce předplatili. Moc nás to posiluje a dává nám to pocit, že naše práce má smysl a že by nás mohla i uživit. Na další vydání Týdeníku Echo se můžete těšit v pátek 2. ledna.

Krásné svátky a všechno nejlepší do nového roku. Věrni zůstaneme.

Týdeník ECHO koupíte v trafikách, můžete si ho předplatit, anebo číst v elektronické verzi. 

APLIKACI TÝDENÍKU ECHO PRO IPAD SI MŮŽETE STÁHNOUT ZDE.

POKUD CHCETE ČÍST TÝDENÍK ECHO PŘES WEBOVOU STRÁNKU, KLIKNĚTE ZDE.

Sdílet:

Hlavní zprávy