AKTUALIZOVÁNO

V Praze na Smetanově nábřeží unikal plyn

,

Témata: ,

Smetanovo nábřeží v Praze bylo kvůli úternímu úniku plynu uzavřeno pro auta i pro chodce. Z budovy Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy museli hasiči preventivně evakuovat zhruba 200 lidí. Podle mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové se únik již podařilo zvládnout a zásah na místě skončil.

Krátce po šesté hodině večerní potvrdila konec akce mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Podle mluvčího Pražské plynárenské Miroslava Vránka šlo o závadu na přípojce na plynovod, situaci již mají plynaři pod kontrolou.

„Asistujeme plynařům při úniku plynu z pod lampy veřejného osvětlení,“ uvedla mluvčí. Plynaři podle Vránka potřebovali rozšířit příkop a lampa jim překážela, hasiči ji tak museli přemístit. „Na místě mají jeřáb, po dobu odstraňování lampy je průjezd uzavřen,“ řekl ČTK Vránek.

 

INFO: V budově Hollar se dnes ruší veškerá výuka.

Posted by Fakulta sociálních věd UK Praha on Tuesday, February 23, 2016

 

Fakulta zrušila v budově na Smetanově nábřeží veškerou výuku. Uzavřena je celá budova včetně knihovny.

Budova, která se nachází v těsné blízkosti FSV, byla v minulosti poškozena výbuchem plynu. V dubnu roku 2013 zranila exploze 45 lidí z toho 2 těžce. Výbuch plynu byl zaviněn porušením technických norem při opravě budovy v roce 1980.

Čtěte také: Hořící plyn na ulici vyděsil pražské Dejvice

Přejít na diskusi