AKTUALIZUJEME

Devítiletá Eliška z Klášterce byla zavražděna

VRAŽDA DÍTĚTE

Devítiletou Elišku, která se ztratila v úterý v Klášterci nad Ohří, našla policie odpoledne mrtvou. Podle večerního vyjádření krajské mluvčí policie Aleny Bartošové dívka byla zavražděna. Po dívce pátralo 140 policistů, hasičů a strážníků.

Přesnou příčinu smrti má objasnit nařízená soudní pitva. Tělo našli policisté v lese poblíž Ciboušova, asi kilometr od dívčina bydliště. 

Školačka byla pohřešovaná od úterý odpoledne poté, co nedorazila domů ze školy. Policisté ve městě prohledali i sklepní kóje a úložné prostory v panelových domech. V noci na středu a dopoledne byl na místě nasazen i vrtulník s termovizí. 

Základní škola, kam dívka chodila, byla ve středu po poledni v obležení rodičů. Řada z nich si přijela osobně vyzvednout své děti. „Je to strašné, co se stalo, bojím se, proto jsem tady,“ řekla matka desetileté Lucie.

U základní školy, kterou dívka navštěvovala, se večer sešly stovky lidí. Na místě zapalovaly svíčky a pokládaly květiny. Někteří plakali.„V noci na dnešek jsme ji pomáhali s dalšími lidmi hledat. Věřili jsme, že se najde a bude v pořádku," řekla ČTK jedna z účastnic piety.  

Policisté zatím případ nespojují se čtvrtečním únosem další nezletilé dívky na Mostecku. „Na to je příliš brzo,“ uvedla policejní mluvčí Pivková. Policie v této souvislosti pátrá po muži středního věku, který je podezřelý z toho, že ve čtvrtek odpoledne v obci na Mostecku násilím naložil nezletilou dívku do vozidla tmavé barvy nezjištěného typu a později ji vysadil na Chomutovsku. 

Přejít na diskusi