1

S Babišem na Balkán

Vážení a milí čtenáři, ze všeho nejdříve bychom vám rádi poděkovali za přízeň, zejména všem předplatitelům, kteří si obnovili předplatné Týdeníku Echo, a také těm, kdo si předplatné pořídili. Pro nás byly poslední dva měsíce v loňském roce moc důležité právě proto, abychom neztratili vaši důvěru. A máme radost, že drtivá většina čtenářů si předplatné obnovila a letošní rok začínáme se 75procentním nárůstem předplatitelů. Je to pro naši existenci nesmírně důležité. Budeme se snažit vám to oplácet minimálně tím, že nepolevíme v kvalitě a náročnosti našich textů, ale zlepšení přinášíme i po formální stránce. Poprvé vycházíme s kvalitní pevnou obálkou, která kromě toho, že vypadá lépe, by minimálně měla zabránit snadnému poškození časopisu. Zároveň nám změna technologie tisku umožnila mírně rozšířit rozsah stran na 60.

Nemohli jsme první vydání roku začít jinak než analýzou nových zákonů Andreje Babiše, které výrazným způsobem ztrpčí život téměř půl milionu lidí, podnikatelům a živnostníkům. Nikoho moc nepřekvapuje, že sociální demokracie zákon o kontrolním hlášení DPH podpořila a prosadila ve sněmovně. Strana premiéra Sobotky je levicová, své voliče rekrutuje mezi zaměstnanci – těm státním vláda letos dokonce zvedla platy –, penzisty a nižšími příjmovými skupinami. Na podnikavých lidech, živnostnících, tedy těch, kteří se živí sami nebo jiným dávají práci, sociálním demokratům záleží pramálo. Andrej Babiš je posedlý démonem korupce, každého podezírá ze zlodějin, neposbíral jen protestní hlasy, ale opírá se o značnou část voličů pravicových ODS a TOP 09. Těm ale nemohou být příjemné šikanózní zákony, které vznikají z předpokladu, že všichni kradou a podvádějí. To nejvíce vypovídá o vnitřním světě ministra financí a kořenech jeho životní dráhy založené na fízlování. Pochopitelně že jsou lidé, kteří se chtějí vyhnout placení daní, ale jejich počet není významně větší než třeba v Německu a určitě to není většina podnikatelů nebo živnostníků. Právě těch, kteří se vůči státu chovají zodpovědně, se opatření dotknou nejvíce. V první řadě je stát zatíží dalšími byrokratickými povinnostmi a ohrozí jejich podnikání, protože bude o nich sbírat a kumulovat citlivá data obchodní povahy. Jak snadné je se k těmto datům dostat, ukazuje prolomení soukromého e-mailového účtu premiéra Sobotky. Vedle toho samozřejmě budou existovat i jiné cesty, jak tato data získat. Tímto represivním zákonem Andrej Babiš nasměroval Českou republiku blíže divokému Balkánu.

Celé aktuální vydání Týdeníku Echo si můžete přečíst zde.

Hesla: , , ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.