AKTUALIZOVÁNO

Bitka ve Stodolní. Zpěvák Michal Hrůza je ve vážném stavu v nemocnici

,

Zpěvák Michal Hrůza, v minulosti známý z kapely Ready Kirken, je po nočním incidentu v ostravské Stodolní ulici ve velmi vážném stavu v nemocnici. Utrpěl krvácení do mozku a byl operován primářem neurochirurgie. Dnes večer měl přitom mít vystoupení na festivalu Colours of Ostrava.

K incidentu došlo dnes kolem půl čtvrté ráno uprostřed Stodolní ulice na chodníku mezi podnikem Grand Prix herna bar a rychlým občerstvením Iziburge.

„Z dosud zjištěných informací vyplývá, že došlo k potyčce několika osob, přičemž na místě události zůstal zraněný dvaačtyřicetiletý muž,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Policisté žádají svědky incidentu, aby se přihlásili. 

Hrůza ve středu v Ostravě vystupoval na Festivalu v ulicích a dnes od 22 hodin jej čekal koncert na festivalu Colours of Ostrava. Mluvčí festivalu Jiří Sedlák řekl, že tento koncert se ruší. „Jednáme o nějaké náhradě, kdo by na tom místě mohl vystoupit. Více informací bohužel nemáme,“ řekl. 

Čtěte také: Netradiční spojení Colours of Ostrava. Přijede Robert Plant i Václav Moravec

Michal Hrůza letos po dvou letech dokončil dvojalbový projekt Noc/Den. Projekt měl být původně dokončen již loni, ale jeho autor se zdržel prací na hudbě k filmu Martin a Venuše a písni k filmu Zakázané uvolnění, který měl premiéru 5. června.

Písně z dvojalba Noc/Den chtěl Hrůza představit na podzimním turné. Do té doby plánoval mnoho vystoupení na letních festivalech a slavnostech. Hrůza působil jako frontman kapely Ready Kirken, s níž vydal čtyři alba s řadou hitů jako Zejtra mám, 1+1 či Krasohled.

V roce 2006 musel z rozhodnutí spoluhráčů kapelu opustit. Na koncertech stále hrál písně z repertoáru své bývalé kapely. Je také autorem písně ze seriálu Vyprávěj a hudby k filmu Lidice. 

Přejít na diskusi