NOVÉ

Osud? Mladík přežil už tři teroristické útoky. Teď i ten v Bruselu

,

Bruselský útok na letiště a metro

Témata: , , , , ,

Američan Mason Wells může mluvit o obrovském štěstí i smůle. Úterní teroristický útok v Bruselu byl jeho třetí, který už za svůj život zažil. Kromě útoku na bruselské letiště, byl přítomen i u bostonského a pařížského řádění teroristů, píše Independent.

Americký mormonský misionář z Utahu byl jen pár metrů od výbuchu bomby jednoho z útočníků. S přetrženou achillovou šlachou, tržnou ránou na hlavě a dalšími menšími zraněními způsobenými šrapnely a popáleninami byl převezen do nemocnice. Bruselský útok ale nebyl první, který ve svém krátkém devatenáctiletém životě už prožil. Byl také velmi blízko výbuchu na bostonském maratonu v dubnu 2013. Jeho matka, která závod absolvovala, právě probíhala cílovou rovinkou, když vybouchly dvě bomby připravené v odpadkových koších čečenskými bratry Carnajevovými.

„Je neuvěřitelné, že byl tak blízko všech těch útoků,“ řekl biskup Scott Bond z Utahu, který Wellse zná. „Myslím, že každý z nás by byl vážně otřesen, ale on je jedním z těch, kteří to dokáží překonat. Je to ten typ mladého muže, který tyto strašné skutečnosti dokáže přeměnit v něco pozitivního, dodal Bond v rozhovoru pro The New York Daily News.

Wells byl také v Paříži, kdy teroristé zaútočili na klub Bataclan, pařížský stadion a okolní restaurace. Nacházel se ale v jiné části města a nebyl nijak zraněn. „Probudil jsem se a uviděl nejnovější zprávy v televizi. Potom mi zavolal prezident misie ve Francii, že byl Mason zraněn ale že žije,“ uvedl jeho otec Chad. „Mluvil jsem s ním až po osmihodinové operaci, je vyčerpaný,“ dodal otec pro ABC News.

Úterní teroristický útok

Teroristický útok v metru a v letištní hale, podle belgického ministerstva zdravotnictví, nepřežilo 31 lidí a 81 dalších utrpělo zranění. V Česku byl po útocích poprvé vyhlášen první stupeň ohorožení terorismem, Zpřísněná bezpečnostní opatření, na nichž se bude podílet i armáda, se týkají mezinárodních letišť, jaderných elektráren, některých velvyslanectví nebo pražského metra. České úřady, jež doporučují necestovat nyní do Bruselu, nemají informace o tom, že by mezi více než třemi desítkami obětí byli Češi.

Čtěte také:

Atentátníci z Bruselu? Belgičtí bratři s kriminální minulostí

ON LINE: 34 mrtvých, na 230 zraněných po útocích v Bruselu

Přejít na diskusi