AKTUALIZOVÁNO

V klobáse vyrobené Agrofertem se našel úlomek injekční jehly

,

Nebezpečné klobásy

Témata: , ,

Veterinární správa nařídila stáhnout 2,1 tuny Uherské klobásy Pikok od Krahulíka prodávané v řetězci Lidl, sdělil dnes mluvčí veterinářů Petr Pejchal. Ve výrobku zakoupeném v Teplicích nalezla správa úlomek injekční jehly. Společnost vyrábějící párky, salámy, či uzená masa patří do koncernu Agrofert vlastněného ministrem Andrejem Babišem (ANO). Společnost Lidl už klobásu stáhla z prodeje.

„Pravděpodobně muselo dojít k selhání detekčního zařízení, veškeré maso prochází detekcí. Pátráme po tom, co se vůbec stalo. Věnujeme tomu veškerou pozornost,“ řekl ČTK mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

Veterináři přikázali, aby se z prodeje stáhlo 8400 kusů tohoto výrobku. Podle dnešního oznámení Lidlu se taku ž stalo. „V osmnáct hodin by již měly být všechny výrobky těchto šarží ze všech 230 prodejen staženy. V sobotu ráno proběhne opakovaná kontrola na všech prodejnách,“ uvedl řetězec v tiskové zprávě.

Inkriminované šarže čtvrtkilogramových klobás vyrobil Krahulík – Masozávod Krahulčí, jejich minimální trvanlivost je do 26. února, respektive 2. března. Podle Státní veterinární správy se případ došetřuje, výrobci v případě porušení zákona o potravinách hrozí pokuta. Už zakoupené zboží je podle veterinářů možné vrátit zpět v místě prodeje.

Krahulík vyrábí uzeniny v Krahulčí u Telče od roku 1928, soustředí se hlavně na trvanlivé uzeniny. Jako hlavní produkt uvádí pršuty – tepelně neopravovaná sušená masa.

Čtěte také: Faltýnek Agrofertu. Brusel šetří stamilionové dotace pro Babiše

Přejít na diskusi