Veselovský o své nové TV: Inspirací je NY Times

televizní osobnost

Známí moderátoři Martin Veselovský a Daniela Drtinová se po odchodu z České televize během několika dní chystají založit vlastní společnost, která bude natáčet rozhovory s politiky a vysílat je na webu. Nyní o spolupráci na videoprojektu jednají s Bakalovou Economií.

„Jednáme s Economií o uzavření smlouvy na tři roky,“ říká Martin Veselovský. Inspirací pro projekt, za nímž stojí bývalý tým z pořadu ČT Události komentáře, je podle jeho slov internetová televize amerického deníku The New York Times.

„V první fázi má jít o několikaminutové rozhovory na převážně politická a částečně závažná společenská témata,“ říká Veselovský. Vedle něj bude rozhovory na webu vést ještě Daniela Drtinová, s třetím moderátorem se v úvodu projektu nepočítá. Dalšími členy týmu jsou Lenka Vinšová, donedávna dramaturgyně pořadu Interview DD a editoři Událostí komentářů Jan Ouředník a Jan Rozkošný. Rozhovory mají podle Veselovského „flexibilně reagovat“ na události, která přinese den.

Videa nebudou placená, projekt má živit reklama. "Pouštíme se do vody, v níž ještě nikdo neplaval. Musíme například zjistit, jestli naši diváci unesou videa delší než deset minut,“ uvažuje Veselovský. Moderátor, který chce i nadále pracovat pro Český rozhlas, dodal, že s Drtinovou a spol. v minulosti jednali i s dalšími možnými investory, ale s Economií zatím dospěli nejdál. Jednání s „rebely“ z ČT v minulých dnech potvrdili i zástupci Bakalova vydavatelství.

Veselovský patřil k signatářům podzimní stížnosti 24 redaktorů ČT na údajné manipulace ve zpravodajství, ale dosud svůj podpis tajil. „Měl jsem jiný pohled na to jak řešit problémy ve zpravodajství," říká a k odchodu z veřejnoprávní televize ještě dodává: "Ten pořad (Události komentáře) nešlo rozvíjet tak, jak jsem si představoval.“

Přejít na diskusi