Postup do osmifinále

Berdych rozdrtil Ferrera a postoupil ve Wimbledonu do osmifináleNOVÉ
Tomáš Berdych. Ilustrační foto Foto:

1

Jediná česká naděje na úspěch Tomáš Berdych postupuje ve Wimbledonu do osmifinále. Svého soupeře Španěla Davida Ferrera porazil jasně 3:0 na sety a může se tak těšit na začátek druhého týdne tenisového grandslamu.

Jedenáctý nasazený hráč světa Tomáš Berdych nemohl do zápasu vstoupit lépe. Rychle se dostal do vedení 3:0 a první set si pohlídal v poměru 6:3. V druhé sadě začal podobně jako na počátku utkání. Ferrerovi vzal podání a následně druhý set vyhrál 6:4.

Ve třetí sadě ale Berdych dovolil soupeři první brejkbol, který ale Ferrer nedokázal využít. Berdych si tak po hodině a pětačtyřiceti minutách došel pro zasloužené vítězství. Jedná se také o jeho jubilejní 40. výhru v All England Clubu.

Už předtím z Wimbledonu vypadla Karolína Plíšková, Adam Pavlásek, Denisa Allertová a Lucie Šafářová.

Válka tenisových legend: Navrátilová odsuzuje Courtovou za homofobii