Smažím děckám telecí řízky a zjistím, že nám zelení šlohli text

Témata: ,

Milí zelení, porušili jste autorský zákon, když jste bez souhlasu vydavatele zkopírovali text jako obyčejní piráti, byť je to rozhovor s vaším novým předsedou, a umístili jste jej na své stranické stránky.

Tak to v zemi, kde platí zákony, nefunguje. Aby takový rozhovor mohl vzniknout, musí kolega Daniel Kaiser s vaším předsedou dvě hodiny sedět, fotograf Jan Zatorsky musí pořídit jeho důstojný portrét.

Po ukončení rozhovoru kolega Kaiser čtyři hodiny text přepisuje a stylisticky upravuje, poté jej pošle editorovi Janu Dražanovi, který jej zrediguje, vybaví rozhovor titulky, perexem, popisky a pošle na první jazykovou korekturu k Ivě. Pak text převezme grafička Monika, skenerista František upraví fotky, za další hodinu je materiál připraven k druhé jazykové korektuře pro Lucii.

Pak následuje schválení textu a odeslání celého časopisu do tiskárny a zároveň je připravován pro digitální vydání. To jsou další hodiny práce. No, a pak si ho jen zkopírujete a publikujete na svých stránkách.

Vás to nestojí nic, kromě copy paste, nás ten text přijde na pár desítek tisíc korun. A my nejsme charita, ani váš tiskový orgán, abychom vám takové služby poskytovali zdarma. Sám jsem pravičák a kapitalista, tak jsem mimořádně naštvaný za takový bolševický přístup.

Samozřejmě, pokud byste se zeptali, určitě bychom našli způsob, jak rozhovor dostat k vašim voličům, kteří budou evidentně jiní než naši čtenáři. Určitě bychom po vás nechtěli žádné peníze a nějak bychom se domluvili (například publikace po několika dnech atd.), ale to je nyní bezpředmětné, protože jste se rozhodli rozhovor šlohnout. Co mám s vámi dělat?

Rozhovor s Matějem Stropnickým najdete v Týdeníku Echo ZDE.

Zkrácenou verzi rozhovoru naleznete ZDE.

Z nového čísla Český sen má jméno Seznam.cz

Salon: Musíme se společnými silami postarat o všechny ● Esej: Země, která si nevěří ● Komenář: Hofer prohrál na cílové pásce, ale do dějin se zapsal ● Reportáž: Gottwaldovy sochy na hanbě ● Událost: Nedáme Hrad Vatikánu ● Fotoeditorial: Kladný hrdina ● Rozhovor s Alainem Mabanckou: Evropě trvalo dlouho, než ženě dovolila existovat ● Kam kráčí Česko? Stanislav Komárek: Pokus o „Čínu jinými prostředky“ ● Recenze: Způsoby lyrických kontextů ● Kulturní tipy ● Postavy: Snadno rozpoznatelný Adolf Born ● Přeceňovaný a Podceňovaný: Jana Nečasová vs. Andrej Babiš ● Auto ● Styl ● Technologie ● Aplikace

FPÖ nejsou žádní extremisté. Mají podobné názory jako váš Zeman Dojem, že jsou Svobodní vyloučeni ze slušné společnosti, vzniká jen při pohledu zvenčí, komentuje rakouské prezidentské volby akademik Lothar Höbelt
Nejčernější story Woodyho Allena Cejch obvinění ze zneužití adoptivní dcey by z hrdinů svých snímků dokázal sejmout. Ale ne ze sebe

Přejít na diskusi