Smažím děckám telecí řízky a zjistím, že nám zelení šlohli text

Témata: ,

Milí zelení, porušili jste autorský zákon, když jste bez souhlasu vydavatele zkopírovali text jako obyčejní piráti, byť je to rozhovor s vaším novým předsedou, a umístili jste jej na své stranické stránky.

Tak to v zemi, kde platí zákony, nefunguje. Aby takový rozhovor mohl vzniknout, musí kolega Daniel Kaiser s vaším předsedou dvě hodiny sedět, fotograf Jan Zatorsky musí pořídit jeho důstojný portrét.

Po ukončení rozhovoru kolega Kaiser čtyři hodiny text přepisuje a stylisticky upravuje, poté jej pošle editorovi Janu Dražanovi, který jej zrediguje, vybaví rozhovor titulky, perexem, popisky a pošle na první jazykovou korekturu k Ivě. Pak text převezme grafička Monika, skenerista František upraví fotky, za další hodinu je materiál připraven k druhé jazykové korektuře pro Lucii.

Pak následuje schválení textu a odeslání celého časopisu do tiskárny a zároveň je připravován pro digitální vydání. To jsou další hodiny práce. No, a pak si ho jen zkopírujete a publikujete na svých stránkách.

Vás to nestojí nic, kromě copy paste, nás ten text přijde na pár desítek tisíc korun. A my nejsme charita, ani váš tiskový orgán, abychom vám takové služby poskytovali zdarma. Sám jsem pravičák a kapitalista, tak jsem mimořádně naštvaný za takový bolševický přístup.

Samozřejmě, pokud byste se zeptali, určitě bychom našli způsob, jak rozhovor dostat k vašim voličům, kteří budou evidentně jiní než naši čtenáři. Určitě bychom po vás nechtěli žádné peníze a nějak bychom se domluvili (například publikace po několika dnech atd.), ale to je nyní bezpředmětné, protože jste se rozhodli rozhovor šlohnout. Co mám s vámi dělat?

Rozhovor s Matějem Stropnickým najdete v Týdeníku Echo ZDE.

Zkrácenou verzi rozhovoru naleznete ZDE.

Z nového čísla Duka: Halík je v církvi menšina, většina souzní se mnou

Echo týdne: Německo: integrace není nikdy dost ● Komentář: Tatínek vysvětluje dceři, co je rasismus ● Téma: Tanky a dějiny na nočníku ● Komentář: Stroj času. Živitelka, zpět do normalizace ● Analýza: Evropa nemá alternativu ● Historie: Poučení voleb roku 1946 ● Rozhovor s Ivo Mludkem: Češi i Poláci v pasti. Ani EU, ani Rusko. Ale co? ● Umění a kritika: Jakost lokálních produktů, vztah k jazyku a řeči ● Recenze: Krása a smrt v Benátkách ● Kulturní tipy ● Postavy: Robert Redford: americký krasavec ● Styl: PASK – Pavilon skla Klatovy ● Přeceňovaný & Podceňovaný: Konvička versus Snaha státu vychovávat ● Technologie ● Aplikace ● Auto

Občan Trump. Nesnadná cesta magnáta velkým světem podnikání Esej o povaze kandidáta na post prezidenta USA
Aby písnička měla smysl, měla by vystihovat zkušenost Salon o novém hudebním trendu a tom, jestli je Jaromír Nohavica rasista

Přejít na diskusi