Smažím děckám telecí řízky a zjistím, že nám zelení šlohli text

Témata: ,

Milí zelení, porušili jste autorský zákon, když jste bez souhlasu vydavatele zkopírovali text jako obyčejní piráti, byť je to rozhovor s vaším novým předsedou, a umístili jste jej na své stranické stránky.

Tak to v zemi, kde platí zákony, nefunguje. Aby takový rozhovor mohl vzniknout, musí kolega Daniel Kaiser s vaším předsedou dvě hodiny sedět, fotograf Jan Zatorsky musí pořídit jeho důstojný portrét.

Po ukončení rozhovoru kolega Kaiser čtyři hodiny text přepisuje a stylisticky upravuje, poté jej pošle editorovi Janu Dražanovi, který jej zrediguje, vybaví rozhovor titulky, perexem, popisky a pošle na první jazykovou korekturu k Ivě. Pak text převezme grafička Monika, skenerista František upraví fotky, za další hodinu je materiál připraven k druhé jazykové korektuře pro Lucii.

Pak následuje schválení textu a odeslání celého časopisu do tiskárny a zároveň je připravován pro digitální vydání. To jsou další hodiny práce. No, a pak si ho jen zkopírujete a publikujete na svých stránkách.

Vás to nestojí nic, kromě copy paste, nás ten text přijde na pár desítek tisíc korun. A my nejsme charita, ani váš tiskový orgán, abychom vám takové služby poskytovali zdarma. Sám jsem pravičák a kapitalista, tak jsem mimořádně naštvaný za takový bolševický přístup.

Samozřejmě, pokud byste se zeptali, určitě bychom našli způsob, jak rozhovor dostat k vašim voličům, kteří budou evidentně jiní než naši čtenáři. Určitě bychom po vás nechtěli žádné peníze a nějak bychom se domluvili (například publikace po několika dnech atd.), ale to je nyní bezpředmětné, protože jste se rozhodli rozhovor šlohnout. Co mám s vámi dělat?

Rozhovor s Matějem Stropnickým najdete v Týdeníku Echo ZDE.

Zkrácenou verzi rozhovoru naleznete ZDE.

Z nového čísla Kde domov můj? Jak rozumět současným náladám na Západě

Echo týdne: Nesnesitelná všednodennost teroru ● Komentář: Kdo je vlastně v Německu labilní ● Komentář: Ruský zářez do americké kampaně ● Rozhovor s Burakem Bekdilem: Turecko už je zislamizované ● Salon: Řídit Ameriku jako firmu. Po trumpovsku ● Komentář: Dlouhý pochod institucemi ● Esej: Západ musí přestat panikařit z ruské hybridní války ● Rozhovor s Matějem Ptaszkem: Rokenrol je stejně důležitý jako fotbal ● Recenze: Vzpomínky a nejlepší zůstanou? ● Postavy:  Frank Mackey: předobraz Tumpa jako svůdce a soudce ● Přeceňovaný a Podceňovaný: Schengen vs. Společný trh EU ● Styl ● Technologie ● Aplikace ● Auto

Turci raději pláčou, než se smějí V zemi, kde mužská čest leží mezi ženskýma nohama
Osmdesátky pro děti i dospělé Nostalgie po poslední autentické době trvá

Přejít na diskusi