Smažím děckám telecí řízky a zjistím, že nám zelení šlohli text

Témata: ,

Milí zelení, porušili jste autorský zákon, když jste bez souhlasu vydavatele zkopírovali text jako obyčejní piráti, byť je to rozhovor s vaším novým předsedou, a umístili jste jej na své stranické stránky.

Tak to v zemi, kde platí zákony, nefunguje. Aby takový rozhovor mohl vzniknout, musí kolega Daniel Kaiser s vaším předsedou dvě hodiny sedět, fotograf Jan Zatorsky musí pořídit jeho důstojný portrét.

Po ukončení rozhovoru kolega Kaiser čtyři hodiny text přepisuje a stylisticky upravuje, poté jej pošle editorovi Janu Dražanovi, který jej zrediguje, vybaví rozhovor titulky, perexem, popisky a pošle na první jazykovou korekturu k Ivě. Pak text převezme grafička Monika, skenerista František upraví fotky, za další hodinu je materiál připraven k druhé jazykové korektuře pro Lucii.

Pak následuje schválení textu a odeslání celého časopisu do tiskárny a zároveň je připravován pro digitální vydání. To jsou další hodiny práce. No, a pak si ho jen zkopírujete a publikujete na svých stránkách.

Vás to nestojí nic, kromě copy paste, nás ten text přijde na pár desítek tisíc korun. A my nejsme charita, ani váš tiskový orgán, abychom vám takové služby poskytovali zdarma. Sám jsem pravičák a kapitalista, tak jsem mimořádně naštvaný za takový bolševický přístup.

Samozřejmě, pokud byste se zeptali, určitě bychom našli způsob, jak rozhovor dostat k vašim voličům, kteří budou evidentně jiní než naši čtenáři. Určitě bychom po vás nechtěli žádné peníze a nějak bychom se domluvili (například publikace po několika dnech atd.), ale to je nyní bezpředmětné, protože jste se rozhodli rozhovor šlohnout. Co mám s vámi dělat?

Rozhovor s Matějem Stropnickým najdete v Týdeníku Echo ZDE.

Zkrácenou verzi rozhovoru naleznete ZDE.

Z nového čísla Silou, Andreji, silou

Echo týdne: Vylomeniny v přenosu nedůvtipných ● Komentář: Ne, Šlachta není Kubice ● Analýza: Prosperita přijde, když si lidé věří ● Komentář: Simply the best ● Rozhovor s Milanem Chovancem: Za čtrnáct dní může zase přijít mediální kanonáda ● Salon: Kdy budou nové dálnice. Poučení z krizového vývoje na D8 ● Umění & kritika: Stalin pro začátečníky i pokročilé ● Kulturní tipy ● Postavy: Eric Harris: vrah bez příčiny ● Přeceňovaný & Podceňovaný: Euro versus Europeáda ● Styl ● Technologie ● Aplikace ● Auto ● Speciál: MFF Karlovy Vary

Sochy z časů krásné slečny Slepičkové Kunsthistorička Sandra Baborovská, která chystá velkou výstavu, o nejslavnější éře českého sochařství
Vládne tu nejvyšší sobectví, strašná antihodnota Kardinál Miloslav Vlk o tom, kam podle něj kráčí Česko a jak se mění naše společnost

Přejít na diskusi