Muslimům vstup na střelnici zakázán, rozhodla majitelka

Svérázný protest

Muslimům vstup na střelnici zakázán, rozhodla majitelkaNOVÉ
Jan Morgan patří k dlouhodobým kritikům Islámu Foto: janmorganmedia.com
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Majitelka střelnice a obchodu se zbraněmi v americkém Arkansasu Jan Morganová prohlásila svůj pozemek za „zónu bez muslimů“. Zákazníci si prý opakovaně stěžovali na podezřelé osoby se špatnou angličtinou a s vyzváněcími tóny obsahující islámské „Allahu Akbar“. Podle Morganové nepatří podobné chování do místa, kde se dá střílet a koupit zbraně.

Jan Morganová rozhodnutí o zákazu islamistů napsala v pondělí na své webové stránky, už v úterý byl ale příspěvek smazán i z jejího Facebooku. „Zde není kavárna ani cukrárna, je to střelnice pod střechou,“ vysvětluje Morganová. „Na střelnici střílí lidé v těsné blízkosti vedle sebe, moji příznivci spoléhají na mě a na můj úsudek, jediná chyba v něm a ohrozím životy nevinných lidí.“

„Ne jen, že mám právo odmítnout obsloužit zákazníka, ale mám také zodpovědnost poskytnout bezpečné prostředí pro ty, kteří sem přijdou střílet a trénovat se zbraněmi,“ řekla Morganová pro kanál KRMG. 

Její kontroverzní rozhodnutí kvitovali američtí patrioti a nadšenci do zbraní napříč Spojenými státy. Vyvolalo ale i rozčarování sympatizantů s muslimy, podle kterých je podobný zákaz v rozporu s lidskými právy. Někteří zákazníci střelnice v Hot Springs v Arkansasu se dle slov Morganové necítili vedle muslimských střelců bezpečně. Morganová uvádí, že se tak rozhodla ne jen kvůli podezřelému chování těchto návštěvníků střelnice, ale také kvůli zvěrstvům, které islamisté ve světě páchají.

„Dva muslimové přišli minulý týden na střelnici, měli vyzvánění ,Allahu Akbar‘, nemluvili moc dobře anglicky, jeden neměl žádný důkaz o americkém občanství, přesto si chtěli pronajmout a střílet ze zbraní. Jejich chování znepokojovalo mé ostatní zákazníky, nikdo na střelnici nechtěl, když tam byli oni, někteří dokonce odešli,“ popsala Morganová v jejím příspěvku.

Podle majitelky střelnice se nedá islám považovat za náboženství, nazývá ho teokracií. Kvůli tomu ji prý někdo nemůže obvinit z toho, že porušuje americké náboženské svobody. Uvedla také, že kritika některých násilných pasáží z Koránu jí už přivodila několik výhrůžek smrtí ze stran muslimů.

Morganová nicméně dodává, že střílet k ní chodí přívrženci nejrůznějších náboženství i ateistů. Podle ní ale náboženství přestává být náboženstvím, pokud stejně jako islám podněcuje násilné konvertování, sexuální zneužívání nebo zabíjení nevěřících.

Sdílet:

Hlavní zprávy