AKTUALIZOVÁNO

U Prahy havaroval autobus, jedna žena zemřela

,

Nehoda ve Středoklukách

Témata: , ,

Jedna cestující zemřela ve čtvrtek ráno při nehodě linkového autobusu mezi Středokluky a Kněževsí v okrese Praha-západ, dalších sedm lidí bylo lehce zraněno. Autobus narazil krátce po půl šesté ráno čelně do stromu. Silnice je v místě nehody uzavřena, na místě zasahují všechny složky záchranného systému. Uvedli to mluvčí hasičů Ladislav Holomčík a mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

Šlo o linkový autobus A23, který jezdí mezi Kolčí na Kladensku a Prahou. Řídil ho řidič s šestadvacetiletou praxí.

„Na místě jsme ošetřili sedm lehce zraněných lidí, většinou šlo o tržné rány v obličeji,“ řekla Effenbergerová. Zraněné převezla záchranná služba do kladenské a motolské nemocnice. „U jedné ženy probíhala do příjezdu záchranářů telefonicky asistovaná resuscitace. Záchranáři v resuscitaci po příjezdu pokračovali, i přes veškerou snahu oživovací pokusy úspěšné nebyly,“ dodala Effenbergerová.

Podle mluvčí policie Jany Dětské v autobusu cestovalo 20 lidí, podle mluvčího hasičů jelo v autobuse 17 lidí. Rozcházejí se i informace o počtu zraněných. Podle policie se při nehodě zranilo šest lidí, podle Holomčíka a Effenbergerové sedm lidí. „Snažíme se zjistit, co přesně se stalo a proč autobus havaroval. Je nám to opravdu moc líto, pokusíme se co nejrychleji spojit rodinou cestující, která zemřela, a nabídnout jim pomoc,“ uvedl ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

„Policie příčiny a okolnosti nehody na místě vyšetřuje, během dopoledne bude provoz na silnici obnoven,“ řekla Dětská. Podle ní je silnice v místě namrzlá a klouže, policie ale nechce spekulovat, zda právě stav vozovky byl příčinou ranní nehody.

Podle Holomčíka vyjely k nehodě hasičské jednotky jak ze středních Čech, tak z Prahy. „K nehodě vyjela i jednotka z Letiště Václava Havla,“ dodal Holomčík.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Řetězové nehody na náledí zastavily D1

Přejít na diskusi